Холод позначається на жирній шкірі так само, як і спека.
Низькі температури та постійні опади завдають шкоди жирній шкірі, яка відразу ж реагує запаленням та почервонінням. Як правильно доглядати за собою у зимовий час?
Власницям жирної шкіри не обійтися без деяких SOS-засобів у зимовому догляді, перше місце серед яких повинен займати сонцезахисний крем.
Ми звикли думати, що жирна шкіра не потребує додаткових захисту та зволоження протягом зимових місяців, але будьте обережні із сонячними променями. Холод може зменшити природний рівень захисту шкіри від УФ-випромінювання. Тому ми повинні використовувати сонцезахисні креми щодня. Вони допоможуть уникнути негативного ефекту, який може виражатися у появі чорних точок, ранньому старінні та опуханні,
– попереджає косметолог Марібель Педрозо.
Також вам варто бути уважнішими до декоративної косметики. По-перше, переконайтеся в тому, що міняєте свій б’юті-арсенал зі зміною сезону (не всі літні засоби хороші в зимовий час).
Часто ми не знаємо, як правильно вибирати продукти для макіяжу, а потім страждаємо від жирного блиску на обличчі. Звичайно, пошук ідеальних засобів – процес тривалий, але дуже важливий у довгостроковій перспективі. Я раджу дівчатам з жирною шкірою уникати косметики на основі олій та засобів, які можуть забивати пори,
– рекомендує Педрозо.
Читайте також: ЗНАЙ ВОРОГА В ОБЛИЧЧЯ: ПРОДУКТИ, ПРОВОКУЮЧІ ЖИРНІСТЬ ШКІРИ
Але якщо жирний блиск — це не єдина ваша проблема? У зимовий час у багатьох можуть проявитися також почервоніння та запалення. Як бути із цим? Лікар Педрозо запевняє, що повністю відмовлятися від засобів з оліями не варто, важливо підходити до вибору з розумом. Виявляється, що у вашому арсеналі може бути масло, але тільки те, яке за хімічним складом співпадатиме зі складами ліпідного бар’єрного шару вашої шкіри.
Компоненти деяких масел схожі на кераміди (природні ліпіди — прим. ред.), які покривають вашу шкіру. Тому вони захищають і зволожують, борються з мікробами та допомагають досягти балансу, але не забивають пори,
— каже Марібель.
На які олії звернути увагу? Власницям жирною шкірою найкраще підійдуть олії жожоба, сквалана, асаї та аргану.
Хімічні ексфоліатори – ваші найкращі друзі. У той час, як бета-гідроксидні кислоти, найпопулярніша з яких саліцилова, відмінно борються з прищами та іншими дрібними неприємностями на шкірі, альфа-гідроксидні кислоти мають інший ефект. Ці водорозчинні речовини видаляють з поверхні шкіри відмерлі клітини, що робить їх ідеальною зброєю з надмірним виробленням себуму.
Отже, який ексфоліатор вибрати? Косметологи вважають, що засіб повинен містити в собі і AHA-, і BHA-кислоти, щоб боротися з проблемами шкіри та одночасно очищати її. Тільки будьте обережні і не захоплюйтеся цими засобами – їх можна використовувати рідко та в малих кількостях.
Читайте також: Тривожний дзвінок: 5 ознак, що вам варто змінити догляд за обличчям
Якщо ви не знаєте, з чого почати і що купувати, тоді довіртеся лікаря Педрозо. Вона радить дівчатам з жирною шкірою інвестувати в такі продукти, як:
очищувальний засіб
сироватка
зволожуючий крем
сонцезахисний крем
Пам’ятайте, що погодні умови взимку зобов’язують вас особливо ретельно дотримуватися бьюті-режиму. Переконайтеся в тому, що на всіх продуктах, які ви збираєтеся придбати, є дві позначки: oil-free (не містить масел) і not comedogenic (некомедогенно),
— каже косметолог.
Короткі коментарі засобами від Марібель Педрозо:
1. Засоби для чищення, будь то гель або мило, повинні містити AHA-кислоти. Вони зберігають зволоження, захищають від висипів та покращують текстуру шкіри.
2. Зверніть увагу на сироватки із вітаміном С, який освітлює шкіру.
3. Не бійтеся щільного зволожуючого крему, який міститиме гіалуронову кислоту.
4. Не забувайте про сонцезахисний крем із SPF не менше 30.
Поважайте потреби шкіри, адже в зимовий час їй особливо складно залишатися ідеальною.