Закрити
UA
Как улучшить память
Краса

Як покращити пам’ять: прості та ефективні поради

Поділись:

Потік інформації буквально вимиває з голови більш важливі речі, як, наприклад, ім’я співрозмовника або телефон подруги.

Як покращити пам'ять 

Доходить до того, що ви відчуваєте замішання від того, що не можете згадати ім’я знайомої, хоча воно ще секунду тому крутилося у вас мовою. І якби справа була тільки в забутті імен! Благо, є гаджети, які зберігають потрібну нам інформацію. 

Щоденна втрата певної частини даних пов’язана із напруженим темпом сучасного життя. Згідно з Гарвардською медичною школою, стрес і занепокоєння ускладнюють концентрацію та блокування нової інформації, яка «заважає увазі, а також не дозволяє формуватися новим спогадам і перебуває старим». 

Докладайте зусиль для запам’ятовування

Іноді ми настільки захоплені, що просто відключаємось на деякий час. Наш мозок переповнений різною інформацією, тому коли співрозмовник каже вам щось, ви знаходитесь за мільйони миль від «місця події» (наприклад, вигадуєте розвагу на п’ятницю). Але якщо ви сильно намагатиметеся не відволікатися на сторонні речі і будете бути тут і зараз, то можливість запам’ятати хоч частину розмови дуже велика. Ця вправа є важливою, якщо ви часто забуваєте імена.

Імена абсолютно довільні і не містять жодної спеціальної інформації. І якщо ваш мозок не може знайти зв’язків між множинними уривками інформації, ймовірність не запам’ятати практично стовідсоткова, 

– йдеться у ASAP Science.

Не відволікайтеся, закрийте всі вкладки в голові і змусіть себе сконцентрувати увагу на людині, темі чи лекції. Що стосується імені дайте собі наказ запам’ятати його доти, як співрозмовник встигне представитися. Уявіть собі, ніби перед вами стоїть важлива особа, здатна вплинути на ваше життя або кар’єрне зростання.

Читайте також: ХОБІ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ТРИМАТИ ПАМ’ЯТЬ У ТОНУСІ

Застосуйте метод локусів

У виданні Psychology Today психолог Райан Андерсон каже, що в цій техніці використовується «візуалізація (зберігання/кодування інформації як зображення) та просторова пам’ять (ви подумки розміщуєте зображення у знайомому психічному середовищі)». Це дозволяє легко відновлювати інформацію в пам’яті. До речі, наші короткочасні спогади здатні утримувати одночасно лише сім предметів. 

Теоретично все зрозуміло, а як щодо практики? Важливо вивільнити усі свої почуття. Чим дурнішими, безглуздішими, дивними чи смішними ви зможете зробити картинки, тим краще. 

Добре продуманий візуальний образ може дати набагато більш потужний досвід навчання, що запам’ятовується, ніж просто словесний або текстовий опис, 

– Вказано у статті Vanderbilt University.

Створіть емоційний зв’язок

Ностальгія це дуже сильне переживання. Напевно, у вас іноді виникають ситуації, коли певний запах забирає вас у дитячі роки. Нещодавні дослідження кажуть, що ми маємо використовувати силу емоційних зв’язків минулого, щоб запам’ятовувати нові речі. Перед людьми, запрошеними в експеримент, поставили завдання запам’ятати фотографії, асоціюючи їх із кольоровими квадратами. Більшість з них могли відновити деталі на знімку, коли їм показували квадрат потрібного кольору. 

Уявлення навіть простих елементів у пам’яті залежить від нашого минулого досвіду, пов’язаного з цими елементами, і візуальними знаннями, що зберігаються. Тому, якщо ви хочете запам’ятати щось нове, постарайтеся пов’язати його з тим, що зберігає ваша пам’ять. 

Джерело фото: unsplash.com