Здається, що кожен, від малого до великого, обожнює найвідомішу родину світу. Однак, чи завжди так було? Зовсім ні.
Якщо у 1980-х роках 65% людей вважали за необхідне існування the Royals, то до 2006-го року кількість прихильників зменшилась до 27%.
Проте не поспішайте засмучуватись, адже згідно зі статистикою 2018 року популярність та вплив Віндзорів не просто підвищився, а значно перевищив данні 1980-х. Наразі 77% британців підтримують і поважають символ Британії.
Що є причиною таких «американських гірок» і хто рятує монархів?
Читайте також: ЇЇ КОРОЛІВСЬКА ВИСОКІСТЬ: ЖИТТЯ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ У ЦИФРАХ
Через події Другої світової війни та замкненість королівської сім’ї прихильність британців почала затихати. Однак нововведення під час коронації Єлизавети ІІ, а саме телевізійна трансляція, все повернули на свої місця.
Варто зазначити, що подібне вперше відбулося не лише у Британії. Дана подія стала визначною для усього світу.
І хоча тодішній прем’єр-міністр Вінстон Черчилль був категорично проти, Єлизавета наполягла і домоглась свого. Подібне вартує неабияких зусиль, адже ми знаємо, наскільки монарх обмежений у прийнятті власних рішень. Та цього разу все склалось чудово: британці відчули поважне ставлення та відкритість своїх управлінців.
У 1969 році BBC випустили фільм під назвою «Королівська сім’я». Головна ідея полягала у тому, щоб показати справжнє життя за закритими дверима Букінгемського та інших плаців.
Цілий рік камери стали не від’ємними членами сім‘ї. Вони фіксували усе: починаючи від Філіпа, коли той смажив сосиски на грилі, до офіційних міжнародних турів королеви.
Перший показ був сприйнятий із захопленням. Однак відразу опісля Єлизавета наказала заховати його у сховище. Відтоді фільм, на жаль, не з’являвся на екранах жодного разу. Чому? Бо на думку Її Високості він вийшов нав’язливим, і подібне варто знімати набагато довше.
Звичайно, шкода, адже такі моменти створюють ту саму близькість між монархом та громадянином.
Королівська сім’я звільнена від сплати податків. Однак Єлизавета ще у 1922 році прийняла зовсім протилежне рішення. Відтоді й дотепер вона регулярно перераховує кошти у державну казну. Хіба не чудовий приклад для наслідування і вдячності усім іншим платникам? Адже віддавати те, що можна залишити – показник вищого.
Читайте також: ПРАВИЛА НЕ ПИСАНЫ: ЗАКОНЫ, КОТОРЫЕ МОЖЕТ НАРУШАТЬ КОРОЛЕВСКАЯ СЕМЬЯ
Про неї говорили, говорять і говоритимуть ще довго. Принцеса стала улюбленицею британців — Королева сердець. Ідеал відкритості та людяності. Вона допомагала хворим на СНІД, активно займалась благодійністю, завдяки чому наблизила королівську сім’ю до народу.
Смерть принцеси вразила весь світ. Люди безперестанку несли квіти до Букінгемського палацу. Прапори опущені, Діану хоронили як королівську особу. Трансляцію події переглядало 2,5 млрд.
Однак все могло бути зовсім інакше, якби не наполегливість принца Чарльза. Відповідно до законів, Діану, яка вже не була членом королівської сім’ї, повинні були поховати як звичайного громадянина. От тоді на монархію чекало б найгучніше падіння!
Пройшов час і з’явилась вона — нова надія Віндзорів. Кейт стала для британців другою Діаною.
Благодійність, міжнародні візити, простота та щирість — те, за що люди люблять її.
Більшість жінок та дівчат із захопленням вивчають образи герцогині. А вона в свою чергу дивує і радує прихильниць вибором одягу з масмаркету. Ми дивимось й думаємо: «Вона ж зовсім звичайна, така сама людина» — і починаємо любити її ще більше.
Поки важко визначити, наскільки британці полюбили нову кандидатку на роль фаворитки. Проте закордонна публіка оцінила відхід від традицій: дружина принца — розлучена американка, старша за чоловіка на три роки.
Пара постійно кидає виклики світу та монархії, які, безумовно, привертають увагу та викликають обговорення навколо подібного осучаснення застарілих правил та норм.
Що буде далі, не знає ніхто. Та ми можемо припустити, що королівська сім’я ще не раз нас здивує!