Дедалі частіше beauty-гуру починають чистити свої полиці з косметикою, стверджуючи, що використання багатьох косметичних засобів шкодить нашій шкірі. Косметика скорочується до мінімуму, і це входить у моду.
Надихаючись трендами в красі та догляді, дівчата починають наносити на шкіру все більше і більше засобів, абсолютно її не шкодуючи. Кожен із засобів містить у собі десятки інгредієнтів, у тому числі парабени, кислоти та олії. Саме собою це не несе жодної небезпеки, але певним способом дратує нашу шкіру. Чим більше косметики для догляду ми використовуємо за один раз, тим більше наша шкіра стає дратівливою, чутливою та реагентною.
Читайте також: ДОГЛЯД ЗА ЧУДОВОЮ ШКІРОЮ: ЩО ТАКЕ НЕЙРОКОСМЕТИКА?
Серед факторів, які провокують чутливість стрес, брудне повітря, гормональні порушення та постійні експерименти з доглядом. У світі, де є всі доступні кислоти, вітамін С та ретиноїди, зупинитися з експериментами не просто — завдяки постійному потоку нової інформації людям здається, що вони розібралися у формулах та принципах догляду. Можна вивчати склад і знати, який ефект мають ті чи інші компоненти, але до кінця спрогнозувати результат — не в наших силах.
Проблема підвищеної чутливості та надлишку косметики на полиці, яка при цьому не покращує стан шкіри, започаткувала новий тренд — простий і зрозумілий догляд з трьох-п’яти кроків, який не забирає багато часу і сил.
Цей тренд полягає у кількох простих правилах. Крім простого та зрозумілого догляду, у ньому актуальна ініціатива no buy (період без покупок) та one empty (купувати нове, лише до кінця використовувавши щось старе). Суть їх у тому, щоб використовувати косметику більш раціонально та усвідомлено, витрачати на неї менше грошей і при цьому досягати кращого результату.
Домовитись із бажанням пробувати щось нове теж можна. Спочатку складіть основу догляду – м’яке очищення, зволоження, крем із SPF – звикніть до неї, а потім додавайте нові продукти. Завжди можна додати тонізування шкіри, емульсії чи сироватки. Головне – не більше одного-двох додаткових коштів за один раз. Експерти радять додавати не більше п’яти компонентів: засіб, що очищає, тонік, пілінг, сироватка і зволожуючий засіб — з SPF або без. За бажанням та потребою до цієї схеми можна додавати засоби для локального застосування.
Читайте також: Тривожний дзвінок: 5 ознак, що вам варто змінити догляд за обличчям
Експериментувати можна з масками, спреями та засобами, що очищають. Зволожуючі, очищаючі, нічні маски в будь-якому форматі – це добрий спосіб познайомитися з новим для себе брендом, не змінюючи основний догляд. Спреї можна вбудувати в будь-яку систему: наносити під сироватку або крем, освіжати обличчя протягом дня, фіксувати макіяж і так далі. Із сироватками складніше: важливо знати свій тип шкіри та адекватно розуміти її проблеми та потреби — тільки так вдасться вибрати «свій» продукт.
Найголовніше – не варто забувати про загальне правило нашарування косметики: від легких текстур – до щільних, від рідких – до масляних.
Навіть у рамках косметичного мінімалізму використовувати нові засоби можна і потрібно, але все найкраще одразу — це не про правильний догляд за шкірою.
Джерело фото: unsplash.com