Ексклюзивно для Marie Claire.
Зізнаюся чесно: коли я дізналася, що до Києва приїжджає Крістофер Роланд Пейн – провідний дерматолог Великобританії та президент ради естетичного факультету Королівського Товариства Медицини, який також є головним редактором всесвітньо відомого журналу про дерматологію та косметологію «Косметична дерматологія упустити можливості взяти в нього інтерв’ю. Єдиним способом це було потрапити на міжнародний конгрес ICAMPS, який проходив протягом декількох днів у березні, і хедлайнером якого і був Крістофер.
До речі, цей конгрес – справжня гордість України, бо його організаторам (зокрема, Павлу Денищуку) вже кілька років вдається привозити до України світил світової пластичної хірургії та дерматології, які діляться своїм досвідом із нашими лікарями.
А тому що я особисто знайома з Павлом Денищуком і нещодавно брала у нього відверте інтерв’ю, Мені вдалося домовитися про це ексклюзивне інтерв’ю.
І так, коли мені по секрету сказали, що таки він – косметолог королівської сім’ї, я жодної хвилини не сумнівалася: лікар все одно не видасть жодного секрету щодо цієї теми. Але я таки спробувала. Що з цього вийшло – читайте у моєму інтерв’ю.
Я думаю, що ніхто із пацієнтів не хоче мати проблем. Усі хочуть ідеальну шкіру. Кожен пацієнт, якого я бачу, – це індивідуальність. І моє завдання – зрозуміти, чого він хоче, і чи можу щось зробити, щоб допомогти йому в цьому. Іноді треба направити, розповісти, що йому справді потрібно. Я часто ставлю його перед дзеркалом і питаю «що ви вважаєте своїм слабким місцем?». Я вислуховую всі скарги, а потім говорю, чим можу допомогти. І так ми намагаємося дійти єдиного рішення.
Дуже важливо не втратити особливість кожної особи. Зараз поясню, що маю на увазі. Наприклад, якщо людина має харизму, то для неї не дуже важливо прибирати всі зморшки на обличчі – це навіть може бути контрпродуктивно. Я тому я не намагаюся створити ідеалізовану особу, яка йде всім без винятку.
Іноді говорю своїм пацієнтам «ні», коли вважаю, що ця вада – частина його індивідуальності. Він покращує його зовнішній вигляд.
Все має бути персоналізоване, розумієте? Я часто показую пацієнтам фото Вінстона Черчілля. Його обличчя визначає наше ставлення щодо нього.
Придивіться, він похмурий, тому ми його сприймаємо серйозно. Якби йому ввели до міжбрівної зони ботокс, він би втратив свою харизму, і, можливо, навіть програв би війну. Розумієте? Залишати особливості особи людини архіважливо.
Не всі зморшки, які ми не любимо, – це погані зморшки.
Мати Королеви (прим. Єлизавета Боуз-Лайон), яка померла близько 15 років тому, мала дві глибокі зморшки. Вона була дуже дбайливою людиною. По суті, її зморшки суттєво впливали на її репутацію. Вони виражали емпатію – саме тому люди її любили. Тому я вважаю, що говорити комусь «позбався цього» зовсім неправильно.
Приклад, яким слідує королева – це постійна захист від сонця. Якщо вона у сонячну погоду цілий день перебуває на свіжому повітрі, то одягає косинку на голову. Це допомагає зберегти гарний колір обличчя. Насправді, це хороше і дуже важливе правило, яке варто слідувати. Сонцезахисний засіб плюс шарф або головний убір.
Королівська сім’я також дотримується балансу між життям та роботою. Британці дуже багато працюють, але при цьому практично не відпочивають. Це впливає на організм, а потім на шкіру. Якщо ви втомилися, то на вас це видно: шкіра теж виглядає втомленою. А коли вам добре, у тому стані перебуває і шкіра.
Третій секрет королівської краси – у збереженні своєї оптимальної ваги. Він не повинен скакати. І якщо людина стає надто худою, це теж не дуже добре.
Що ще гірше, так це якщо вага йде занадто швидко. Часто британці за короткий період стають або надто товстими, або надто худими. А насправді залишатися протягом усього життя в балансі своєї ваги – дуже важливо. І королівська сім’я – чудовий тому приклад.
Гадаю, головний тренд – “less is more”. Коли я зустрічаю людей зі східної Європи, я бачу, що ін’єкції зроблено дуже «м’яко». Я для себе це наголосив. І я точно можу сказати, що це тренд усієї західної та східної Європи. В Америці, можливо, також. Але я помітив цю тенденцію саме у європейок.
Читайте також: Зірки, які відмовилися від ботоксу та філерів на користь природної краси
Як правило, якщо пацієнт, якому, припустимо, 45 років, тричі на рік протягом трьох років відвідує мій кабінет, я можу зберегти всі риси його обличчя і не зробити його ідеалізованим, якимось не своїм чи чужим. Далі потрібно зустрічатись двічі на рік, щоб закріпити результат на наступні 12-15 років.
Так, абсолютно правильно.
Так, я сьогодні навіть презентував доповідь на тему multi-mini botulinum. Це техніка, за якої вводиться багато маленьких ін’єкцій. Вони набагато менші, ніж класичні ін’єкції ботоксу і вводяться неглибоко у шкіру, а не у м’язи. «Малюки» практично безболісні і забезпечують дуже природний результат. Але ця техніка має бути адаптована для пацієнта.
Я думаю, що це головний крок на шляху до позбавлення ефекту «замороженого», нерухомого обличчя.
При таких ін’єкціях зменшуються «лінії сну», але пацієнт ще має можливість висловлювати свої емоції. Ваша персональність залишиться з вами – вона буде помітна на вашій особі.
Ось такою була наша розмова з Крістофером Пейном. По суті, секрет краси – у захисті шкіри від сонця, балансу «робота-відпочинок» та постійного діалогу зі своїм лікарем-косметологом. Може, дотримуючись їх, ми не станемо ближче до королеви, але точно збережемо свою красу і молодість. А хіба це головне?