Таке відчуття було у багатьох, і ми розповімо, як правильно трактувати цей сигнал організму.
Напевно, ви хоч раз відчували у себе в роті неприємний присмак металу. З медичної точки зору, таке явище називається дисгевзія – один з найпоширеніших розладів смакових рецепторів. В цьому випадку сприйняття смаків буде порушено і все здаватиметься кислим, гірким і з металевим присмаком. Ми розповімо чому металевий присмак періодично з’являється.
Захворювання ясен, такі як гінгівіт, пародонтит та карієс можуть викликати неприємний присмак у роті. Поганий кровообіг, наявність інфекцій або стороннього тіла (наприклад, їжі) у роті можуть спровокувати неприємний присмак. Хороша гігієна ротової порожнини, що включає чищення зубів двічі на день, використання зубної нитки і регулярні огляди у стоматолога – найкращий спосіб запобігти будь-яким змінам смаку, а також зберегти здоров’я зубів і ясен.
Деякі ліки можуть мати побічний ефект у вигляді зміни смакових відчуттів. Такими можуть бути ліки від високого кров’яного тиску, антибіотики, метформін (засіб для лікування цукрового діабету), літій, а також антидепресанти та антигістамінні препарати.
Під час проходження променевої та хіміотерапії можуть змінюватися смакові рецептори. Вживання продуктів з сильним смаком, таких як гостра їжа або жування імбиру може допомогти впоратися з цим побічним ефектом.
Ряд хронічних захворювань може призвести до порушення смакових відчуттів, включаючи хворобу Паркінсона, діабет та інсульт. Якщо металевий присмак у вас став все частіше з’являтися краще негайно звернутися до лікаря.
Іноді до складу вітамінних добавок можуть входити метали, такі як мідь, цинк, хром та магній, які спричиняють неприємний присмак. Зазвичай він зникає, коли організм переробляє дозу нутрієнтів та елементи металу виводяться з організму.
Безрецептурні засоби від застуди та грипу, що містять цинк та вітамін С, можуть викликати металевий присмак у роті, особливо якщо це льодяники або таблетки “шипучки”.
Читайте також: 6 неочевидних причин дефіциту вітаміну А
Інфекція носа може вплинути як на нюх, а й у смак. Запалення носових пазух заважає очищенню носових шляхів від слизу та притуплює смакові рецептори. Це може призвести до присмаку в роті, особливо якщо ви приймаєте ліки, що допомагають очистити носові пазухи.
Ранньою ознакою вагітності є відраза до певних продуктів і, можливо, зміна смаку. Під час вагітності рівень гормонів в організмі коливається, що може вплинути на почуття смаку та запаху. Зміни мають тимчасовий характер і зникнуть протягом вагітності.
Кислотний рефлюкс або нетравлення шлунка можуть викликати проблеми зі смаком, це зазвичай проявляється у вигляді гіркого присмаку чи відчуття печіння у задній частині рота. Так відбувається через те, що кислота і жовч піднімаються по стравоходу, коли м’язи або сфінктер у верхній частині шлунка слабшають. Регулярний прийом їжі в невеликих кількостях та прийом ліків для лікування кислотного рефлюксу можуть допомогти впоратися із цим.
Слідкуйте за своїми відчуттями та будьте здорові.
Фото: unsplash.com