Закрити
UA
Бунтівне минуле: історія червоної помади
Краса

Бунтівне минуле: історія червоної помади

Поділись:

Не завжди яскраво-червоний колір губ вважався трендом. Більше того, були часи, коли червону помаду було заборонено законом.  

історія червоної помади

стародавні цивілізації

Вперше про червону помаду заговорили ще 3500 року до нашої ери. Історики вважають стародавніх шумерів її винахідниками, оскільки саме їм надають перші відкриття у сфері краси. Інші стверджують, що червона помада з’явилася в Стародавньому Єгипті, коли і чоловіки, і жінки фарбували губи, використовуючи суміш червоної охри, карміну і воску.

Цікаві факти про червону помаду історики виявили, вивчаючи культуру Стародавню Грецію. У ті часи соціум, м’яко кажучи, не вітав червоного відтінку на губах у жінок: яскравий колір могли собі дозволити лише куртизанки. Більше того, останніх зобов’язали фарбувати губи червоним, щоб позначити їхній соціальний статус.

Читайте також: BEAUTY-ІСТОРІЯ: ЕВОЛЮЦІЯ ЖІНОЧИХ БРОВ ЗА ОСТАННІ 100 РОКІВ

У Стародавньому Римі ставлення до червоної помади покращало (принаймні, закон її не забороняв). Яскравий колір використовували як жінки, так і чоловіки, ігноруючи той факт, що склад помади був токсичним. У такий спосіб вони вказували на свій статус у суспільстві.

Період Середньовіччя

Червона помада набула популярності, нею стали користуватися абсолютно все. Багаті жінки наносили на губи яскраво-рожевий колір, який вказував на їхній достаток, а бідні – Землястий відтінок червоного.

історія червоної помади

Пора Ренесансу

На початку 16 століття священнослужителі засуджували наявність червоної помади у б’юті-арсеналі дівчат, називаючи її проявом диявола. Але це не заважало англійській королеві Єлизаветі I фарбувати губи яскравим малиновим кольором, тому яскрава помада швидко стала справжнім б’юті-трендом того часу.

Через сто років ставлення до червоної помади не змінилося: пастори все ще закликали народ відмовитися від косметики, але їхні проповіді не мали належного впливу. Англійські жінки поруч із шановними у суспільстві джентльменами продовжували використовувати помаду з червоним пігментом.

Читайте також: КУПІВЛЯ ДНЯ: КИСТИ ДЛЯ МАКІЯЖУ ЗА МОТИВАМИ ІГРИ ПРЕСТОЛОВ

Епоха Просвітництва

Ставлення правлячого прошарку суспільства до червоних губ помітно погіршилося. Британський уряд ухвалив закон, який офіційно забороняв губну помаду, а її власницю звинувачував у чаклунстві. Така тенденція спостерігалася й у Америці. Деякі штати запровадили офіційну процедуру анулювання шлюбу, якщо жінка використала червону помаду без згоди чоловіка.

Початок 19 століття ознаменувався народженням абсолютного тренду на червону помаду. У 1860 році французький бренд Guerlain вперше запустив виробництво губної помади, у складі якої був екстракт грейпфрута, змішаного з вершковим маслом та бджолиним воском. Театральна актриса Сара Бернар наважилася з’явитися на публіці з яскравим кольором губ, чим викликала бурю несхвальних відгуків. Вільне використання помади ще не віталося у суспільстві, але вчинок Бернар став переломним історія існування косметики.

історія червоної помади

20-е століття

Суспільство нарешті почало приймати яскраву помаду. За словами художниці Мадлен Марш, автора книги про жіночу красу від Вікторіанської епохи і до наших днів (Compacts and Cosmetics), першим і найвідомішим переломним моментом для червоної помади став протест 1912 року, організований суфражистками: жінки нафарбували губи в яскраво-червоний колір і вийшли на вулиці Нью-Йорка Після цього червона помада стала справжнім символом бунту проти обмеження громадянських прав жінок.

Під час Другої світової війни виробники косметики створювали рекламні кампанії, присвячені червоним відтінкам помади, які закликали жінок виконати свій громадянський обов’язок. Так, у повоєнний час яскрава помада була вже невід’ємною складовою стилю кожної американки.

І хоча в 1970-х роках спостерігався спад популярності червоного кольору на користь натуральніших відтінків, з початком епохи диско-гламуру помада вишневого тону повернулася в моду. Сьогодні червоний колір на губах є одним із найпотужніших символів жіночої краси та сексуальності. Незважаючи на його нелегке минуле, він дожив до нашого часу та став незмінним фаворитом серед жінок.

Статті по темі:

ВЖЕ НЕ ТА: ПАМЕЛА АНДЕРСОН КАРДИНАЛЬНО ЗМІНИЛА СВОЇ BEAUTY-УВАГА

LIP ART TREND: ЯК МОДНО КРАСИТИ ГУБИ У 2017-М

Новинка від Guerlain: матова помада соковитих відтінків