Що означає родимка? Чи таїть вона у собі щасливе пророцтво чи, навпаки, несе попередження?
«Сколупнув родимку і помер» — цю страшилку багато хто чув у дитинстві. Розслабтеся, одноразове пошкодження родимки (науковому невуса) не може бути причиною раку. Небезпечними подібні утворення стає, коли їхні клітини перетворюються на злоякісні, а родимка — на меланому, найагресивнішу ракову пухлину.
Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить, що щороку у світі діагностують 132 тисяч нових випадків меланоми, багато з яких мають летальний результат через пізнє звернення до фахівця. При цьому у 90 випадків із 100 можна уникнути трагедії, якщо вчасно виявити захворювання.
Читайте також: ЧОМУ ВАЖЛИВО ПРОВОДИТИ САМОДІАГНОСТИКУ РОДИНОК І ЯК ЦЕ РОБИТИ
Родимки бувають різних типів, але перетворюються на меланому лише пігментовані. Коли бити на сполох? Звертайте увагу на п’ять ознак:
1. Зростання невуса. Якщо родимка почала різко збільшуватися — це погано.
2. Зміна кольору. Була родимка коричнева, раптом стала чорна. Є підстави для підозри.
3. Біль та свербіння. Освіта на тілі поводиться інакше — варто насторожитися.
4. Запальні явища. Почервоніння, набухання, набряклість, ущільнення. Ідіть до фахівця.
5. Волосся. Були на родимці, а потім випали. Варто перевіритись.
Врахуйте, що однією з основних причин появи меланоми є вплив ультрафіолетових променів. Тому якісний захист від сонця – це не лише боротьба за молодість та красу шкіри, а й профілактика раку. Благо сьогодні на ринку косметики є «санблоки», приємні в усіх відношеннях. Вони не тільки створюють надійний щит від усіх типів сонячних променів, але й мають додаткові характеристики: одні глибоко зволожують шкіру і загоюють ранки, інші забезпечують комплексний захист від забрудненого повітря мегаполісу, треті мають регенеруючі властивості. Словом, вибирайте «Санскрин» за смаком і застосовуйте його щодня, щоб зберегти здоров’я!