Міжсезоння – час, коли наш організм потребує вітамінної бомби. Тому сьогодні мова йтиме про вітамін Е.
Раніше цей нутрієнт асоціювався у мене виключно із компонентом, який додають у косметичні засоби, але я ніколи не розглядала його як окремий мікроелемент.
Безперечно, вітамін Е є найкращим супутником для нашої шкіри. Він забезпечує еластичність, пружність та здоровий вигляд епідермісу, але про це читайте нижче у нашому матеріалі.
Вітамін Е є жиророзчинною важливою поживною речовиною з протизапальними властивостями. Вітамін Е допомагає підтримувати імунну систему, функцію клітин та здоров’я шкіри. Це антиоксидант, що робить його ефективним у боротьбі з впливом вільних радикалів, що утворюються в результаті метаболізму їжі та токсинів у навколишньому середовищі. Його часто використовують як бар’єр від пошкодження УФ-променями і він добре показав себе в лікуванні атопічного дерматиту.
Але цей нутрієнт швидко виводиться з організму. Наприклад, ультрафіолетові та сонячні промені знижують рівень вітаміну Е в шкірі. Також він знижується із віком. Але поповнювати його запаси можна і потрібно, і ми готові розповісти вам, як це зробити.
Вітамін Е можна знайти в багатьох продуктах і це тішить. Наприклад, багато цього нутрієнта можна знайти в цільнозернових пластівцях, соку, а також у маргарині, хоча останній ми не радимо вживати.
Також його багато у морепродуктах, особливо у делікатесах типу морського вушка та лососі. Брокколі, шпинат та інші зелені овочі, горіхи та насіння, такі як насіння соняшнику та фундук багаті на вітамін Е.
Рослинні олії, у тому числі соняшникова, зародків пшениці та сафлорова олія також варто впроваджувати свій раціон харчування, щоб наситити організм необхідною кількістю цього нутрієнту.
Натуральний вітамін Е у продуктах харчування часто вказується на етикетках як d-альфа-токоферол. Вітамін Е також виробляється синтетичним шляхом. Синтетична форма вітаміну Е часто згадується як dl-альфа-токоферол. Натуральний вітамін Е ефективніший, ніж його синтетична версія. Вітамін Е засвоюється ще краще у поєднанні з вітаміном С.
Читайте також: Вітамін D для вегетаріанців: 5 перевірених продуктів
Кількість вітаміну Е, яка вам потрібна щодня, залежить від вашого віку. За даними Національного інституту охорони здоров’я, підлітки, дорослі та вагітні жінки повинні споживати близько 15 міліграмів (мг) щодня. Годуючим жінкам потрібно близько 19 міліграмів. Немовлята та діти потребують меншої кількості вітаміну Е у своєму щоденному раціоні.
Як ми писали вище, вітамін Е часто використовується для здоров’я шкіри. Його часто рекомендують використовувати у формі крему або олії для відновлення пошкоджених ділянок епідермісу. Його додають у багато косметичних продуктів, включаючи антивікові креми, сироватки для очей, сонцезахисні креми та косметику. Вітамін Е легко вбирається в шкіру, а його використання як доглядовий засіб допоможе клітинам шкіри збільшити кількість вітаміну Е в сальних залозах. Це, у свою чергу, призводить до того, що шкіра менш схильна до впливу ультрафіолетових променів, не втрачає своєї еластичності і швидше регенерується.
Фото:unsplash.com