Стосується кожного.
Напевно, ви подумали: «Родинки? Та хто на них взагалі звертає увагу?». А ось і ні. За статистикою, саме через родимки у людей найчастіше виявляють рак. І як би це сумно не звучало, з кожним роком цифра збільшується і кількість хворих не лише зростає, а й молодшає. Саме тому ми вирішили розповісти, як уберегти себе та своїх близьких від меланоми – однієї з найбільш злоякісних пухлин, і як допоможе бренд La Roche-Posay.
У 2008 році La Roche-Posay запустив Skin Checker – інтерактивну освітню онлайн-платформу, мета якої – розповісти людям про уважне ставлення до родимок та важливість регулярного проведення самодіагностики.
Скінчекер дозволяє самостійно перевірити свої родимки та родимки своїх близьких за допомогою простого методу ABCDE, офіційно визнаного у дерматології. La Roche-Posay проводить цю кампанію вже дев’ятий рік. І робить це абсолютно безкоштовно.
Читайте також: КРАСА І ЗДОРОВ’Я ГРУДІ: 4 КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ
Щорічно меланому виявляють у 200 000 людей у всьому світі. В Україні цей показник сягає понад 23 тисячі людей. Смертність від меланоми сягає 80%.
1. Стати собі скінчекером
Регулярно самостійно проводьте діагностику родимок. Якщо ваша родимка видозмінилася – стала асиметричною, рваною, змінила колір або діаметр – вирушайте до дерматолога. Це не означає, що вона небезпечна. Можливо, вам лише потрібно буде її видалити (зараз це роблять безболісно, просто заморожуючи її).
2. Захищайте шкіру від сонця
Головною причиною меланоми є ультрафіолетове випромінювання. І саме влітку під впливом сонця загострюється ризик розвитку раку шкіри. Головне правило – кожну 2 години перебування на сонці наносити на все тіло сонцезахисний крем і намагатися не виходити на відкрите сонце з 12 до 16 години. Особливо обережно треба поводитися людям, у яких багато родимок (більше ста).
Дослідження показали, що якщо людина отримала мінімум 5 сонячних опіків у проміжку з 15 по 20 років, то шанси захворіти на рак шкіри збільшуються вдвічі (на 2%).
Найчастіше у любителів сонця розвивається меланома та базальноклітинна карцинома.
Читайте також: ІСТИНА У ВОДІ: СКІЛЬКИ РІДИНИ ПОТРІБНО ВИПИВАТИ У ДЕНЬ?
3. Обходьте солярії десятою дорогою
Як відомо, меланома найчастіше утворюється на вже існуючих родимках. Солярій, де доза інфрачервоного випромінювання в рази вище, ніж при нормальній інсоляції, різко підвищує ризик переродження родимки. Згідно з дослідженнями, якщо перший похід до солярію відбувається до 35 років, ризик розвитку меланоми збільшується на 60%.
4. Якщо у вас багато родимок, раз на рік обстежтеся у лікаря-дерматолога
Він проведе повне обстеження всіх ваших родимок – навіть тих, про існування яких ви, можливо, навіть не здогадувалися (наприклад, на спині).
90% випадків раку шкіри виліковні, якщо їх вчасно діагностувати
Понад 240 000 тисяч українців вже перевірили свої родимки на сайті. Обов’язково приєднуйтесь! Пройти тест та ознайомитися зі скінчекером можна ТУТ.
Фото: GettyImages