Закрити
UA
Краса

Похмільний синдром: що робити, якщо ви перебрали зайвого

Поділись:

Корисні рекомендації про те, як боротися із похміллям. Їх варто завжди тримати під рукою (про всяк випадок).

похмільний синдром

Похмілля – неприємне явище, про яке знають усі, але кожен вважає, що саме його воно не торкнеться. У результаті, допиваючи n-ий алкогольний коктейль за вечір, ми й не підозрюємо, яке розчарування чекає на нас вже за кілька годин, з настанням ранку.

Чому і чому

Чіткого пояснення, чому люди схильні до похмілля, на жаль, просто не існує. Думки лікарів та вчених розділилися як мінімум на три версії.

Згідно з першою з них погані відлуння вчорашніх веселощів викликає ацетальдегід – продукт переробки спирту в печінці. Проблема полягає в тому, що він у 30 разів токсичніший за алкоголь і, відповідно, не найкращим чином позначається на здоров’ї. До речі, є люди, котрі просто не можуть пити алкогольні напої. Навіть один келих невинного вина може викликати у них температуру та гіперемію шкіри.

Читайте також: 15 цікавих фактів про шампанське

Не виключається і правдивість теорії конгенерів, що містяться у темних напоях, таких як коньяк чи віскі. Вважається, що зловживання цим алкоголем може викликати горезвісну нудоту, головний біль і потяг до розсолу.

Деякі фахівці стверджують, що у похмільному синдромі не обійшлося без впливу імунітету. Захисні сили організму реагують на алкогольну інтоксикацію, як на інфекцію, і вступають із нею у бій.

Ще один цікавий факт: виявляється, принади справжнього похмілля можуть знати тільки люди, які дійсно страждають на алкоголізм. Ті ж відчуття, які ви можете відчувати на ранок після корпоративу, – лише синдром, викликаний інтоксикацією організму.

posts-to-db-Фото 2

На що скаржитесь?

Симптомів алкогольного похмілля як таких може бути чимало. Як і при будь-якому іншому захворюванні, є ті ознаки, які з’являються найчастіше, і ті, що притаманні окремим людям.

1. Головний біль

Її основна причина – зневоднення. Саме так алкоголь насамперед діє на наш організм – провокує затримку рідини. Нестача вологи запускає ланцюжок взаємопов’язаних подій: підвищення артеріального тиску, стискання мозку і, як наслідок, біль голови.

Читайте також: Істина у вині: 6 міфів про алкогольні напої

2. Нудота

Класичний симптом похмілля. Справа в тому, що алкогольні напої, опинившись у шлунку, провокують збільшення кількості шлункового соку та активізацію роботи кишечника. В результаті людина відчуває нудоту та біль.

3. Пригніченість

Поганий настрій після галасливої ​​вечірки – це наслідок, по-перше, надлишку глутаміну, а по-друге, нестачі ендорфінів. Перший гормон відповідає за здатність розслаблятися, а другий – за радість. Якщо глутаміну в організмі дуже багато, людина не може спати нормально. А мала кількість ендорфінів призводить до стану під загальною назвою «весь біле світло не милий».

похмільний синдром

О, щасливчик

Ви колись зустрічали людей, які п’ють і не п’яніють? Ми – ні, але кажуть, що такі щасливчики справді існують.

З погляду науки, найбільше алкогольного похмілля схильні уродженці Азії. У тому організмі етанол дуже швидко розпадається до шкідливих речовин і запускає підступні процеси. Європейці ж стійкіші до алкоголю. Але варто зазначити, що це суто індивідуальні особливості кожної окремої людини.

Якщо ваш начальник, колега або друг дуже навіть працездатний і підозріло активний після застілля, то, швидше за все, у нього просто досить повільний обмін речовин.

Читайте також: У всі тяжкі: про тісні відносини людства та алкоголю

Таємна зброя

Цілком виключити наслідки алкогольного сп’яніння, на жаль чи щастя, практично неможливо. Проте можна спробувати убезпечити себе від лікарняного чи прогулу на роботі.

Випиваючи келих за келихом, не забувайте їсти. У цьому є головний секрет порятунку. Налягайте на хліб (відмінний абсорбент), воду (щоб не допустити зневоднення) та масло (можна обмежитися жирною їжею). І не знижуйте градус. У такому разі навіть щільна вечеря не допоможе.

posts-to-db-Фото 4

Врятувати рядового Райана

Якщо, всупереч усім тренуванням та підготовкам, похмілля уникнути не вдалося, головне – не панікувати, не лаяти себе за минулі помилки та не давати нездійсненних обіцянок. Ваше завдання – допомогти собі якнайшвидше впоратися з наслідками отруєння.

Про старе-добре «похмелитися» краще забути відразу. Людям, які не страждають на алкогольну залежність, це точно не допоможе. Крім того, не варто копатися в аптечці в пошуках болезаспокійливого або активованого вугілля. Вони також не будуть ефективними.

Найкращі ліки – все теж правильне харчування та рясна питво. Налягайте на мінеральну воду, соки чи безалкогольні напої. Крім цього, цілющі властивості мають і перші страви. Бульйон із курки чи яловичини піде вам на користь.

Читайте також: Як стати здоровішим за 12 простих кроків

І насамкінець, ми зібрали ще кілька лайфхаків, які допоможуть швидше виставити похмілля за двері.

  1. Сліди алкоголю дуже добре видно на обличчі. Щоб приховати їх, насамперед, зробіть зволожуючу маску або вмийтеся зі спеціальним лосьйоном. Від червоних очей чудово допомагають краплі. При виборі тіней та помади віддавайте перевагу тілесним відтінкам. Як варіант можна використовувати і яскраву, наприклад, червону помаду. Вона акцентує увагу на губах, а не на тому, що ви хочете приховати.
  2. Після 30 років організм переживає похмілля складніше, ніж у 20 років. Пік неприємних симптомів посідає 29 років. В усьому винні – уповільнення метаболізму. Саме тому, досягнувши певного віку, до алкогольного отруєння варто ставитись серйозніше.
  3. Вживаючи алкоголь, не варто курити. Цим ви тільки погіршите ситуацію через наявність того ж ацетальдегіду в тютюновому димі.
Фото: Gettyimages, unsplash.com