Екології шкодять не лише пластикові пакети та трубочки, а й наші харчові уподобання.
Всі ми знаємо про шкоду від пластику, промислового виробництва великих масштабів і покупок марних речей, які відправляються на смітник за непотрібністю, але рідко замислюємося про продукти харчування, що негативно впливають на природу не менше, ніж усе перераховане вище.
Читайте також: 8 неекологічних бьюті-звичок
Тваринництво — один із головних ворогів екології, який б’є одразу у кілька болючих точок. По-перше, розведення худоби потребує багато водних та земельних ресурсів. По-друге, при виробництві м’яса виділяється більше парникових газів в атмосферу, ніж від транспортної та промислової промисловості.
Парникові гази, у свою чергу, сприяють глобального потепління, повеням, посухам та сильним штормам.
Корисне авокадо, вірний супутник наших сніданків, смачних обідів та вечерь, виявляється, шкодить екології. Для вирощування фрукта потрібно багато води, приблизно 2 тисячі літрів менше ніж на 1 кілограм авокадо. Використана рідина несе не меншу шкоду природі. Як повідомляє The Guardian, у 2018 році це призвело до посухи у чилійському селищі Читорка.
У період з 2001 по 2010 рік виробництво авокадо в мексиканському штаті Мічоакан потроїлося і попит на продукт спричинив втрату майже 688 гектарів землі на рік.
На думку мексиканського Greenpeace, ще одна проблема, пов’язана з виробництвом авокадо, – використання хімікатів та великого обсягу деревини для пакування та транспортування продукту до інших країн.
Читайте також: Де придбати екологічні товари в Україні
Здавалося б, соя — перше, що спадає на думку, якщо мова заходить про замінників м’яса та тваринного молока, але не все так просто. Як повідомляє Всесвітній фонд дикої природи, комерційне виробництво сої сприяє знищенню лісів, що може призвести до зникнення деяких видів тварин та рослин. За даними Телеграфний, щорічно знищується 4 мільйони гектарів лісових угідь, серед яких ліси Амазонії, Гран-Чако та Атлантичний ліс.
Вихід із ситуації — більш ефективне виробництво та економне землекористування.
Як і авокадо, для вирощування мигдалю потрібно багато водних ресурсів. Більшість мигдалю вирощується в Каліфорнії, а з 2011 року цей штат регулярно переживає посухи. Для виробництва всього 16 горішків мигдалю потрібно близько 57 літрів води, а щоб з горіхів зробити 100 мілілітрів молока, доведеться витратити 100 літрів води.
Необхідність водних ресурсів для добрива мигдалю змушує селян бурити свердловини, що призводить до не менш руйнівних наслідків: землетрусів, впливу на мости та дороги.
Фото: unsplash.com