Закрити
UA
Леся Семак
Краса

В косметології немає нічого неможливого! Поради від доктора-косметолога Лесі Семак

Поділись:

Весна дарує нам натхнення розквітати разом з природою. Як зберегти красу та молодість навіть якщо стрес та агресивний вплив навколишнього середовища вже залишили свої відбитки на вашій шкірі? Підкаже наш експерт — лікар-косметолог Леся Семак.

Леся Семак

Лесю, які процедури омолоджуючі та доглядові ви порекомендуєте робити навесні?

Шкіра, як і весь організм, навесні часто відчуває вітамінне голодування. Однак, знаючи правила догляду, її можна оновити. Крім того, що навесні слід активно наситити шкіру втраченими за зиму вітамінами, її ще необхідно підготувати до спекотного літнього сонця. Тому весною доглядати за шкірою треба ретельніше, ніж в інші сезони. 

Ось мій ТОП- 5 весняних ефективних процедур:

1. Біоревіталізація

Це найкращий спосіб підготувати до літа і зволожити шкіру навесні. За зиму шкіра неодноразово піддавалася серйозним випробуванням: холод і мороз висушили шкіру, а підвищена сухість повітря в результаті обігріву приміщень теж не кращим чином позначилася на її стані. Будь-які хвороби, в тому числі простудні та вірусні захворювання, теж несприятливо позначаються на нашій зовнішності. Тому всі ми ранньою весною виглядом злегка втомленими і несвіжими. Суха і зневоднена шкіра потребує суттєвого підживлення, а биоревитализация здатна істотно продовжити її молодість і освіжити. Процедура безпечна, швидка, доступна: біоревіталізація заснована на ін’єкційному введенні гіалуронової кислоти, яка проникає в глибокі шари шкіри та зволожує її. Підшкірне введення препарату активізує вироблення організмом його власної гіалуронової кислоти, створює антиоксидантний ефект (запобігає пошкодженню і загибелі клітин внаслідок їх окиснення) і стимулює поділ клітин сполучної (структуроутворювальної) тканини.

2. Мезотерапія

Це введення спеціальних препаратів у шкіру і підшкірну жирову клітковину для покращення їх стану. Процедура сприяє максимальному зволоженню шкіри, покращує її еластичність і повертає обличчю здоровий колір.

3. Ботулінотерапія 

Улюблена процедура голлівудських зірок спрямована на розгладження та корекцію різних видів зморшок. Ін’єкції ботулотоксину вимикають  механізм утворення зморшок, що візуально омолоджує.  

4. Контурна пластика обличчя 

Ефективний метод корекції естетичних недоліків за допомогою спеціальних наповнювачів (філлерів). Вони вводяться в шкіру в проблемній зоні і дозволяють відновлювати втрачені з віком об’єми, проводити корекцію овалу обличчя, розгладжувати складки і зморшки. Це рішення для тих, хто бажає весною справжніх змін!

5. Ультразвукова чистка обличчя

Процедура дбайливого відлущування відмерлого рогового шару шкіри обличчя, декольте, плечей та спини разом з пилом, брудом, зайвим жиром за допомогою спеціальної лопатки — ультразвукового скраббера. Процедура буквально полегшує життя шкірі, позбавляючи від всього непотрібного. Надає їй гладкості й естетичної привабливості.

Навесні часто загострюється проблема акне. Які є косметичні засоби боротьби з нею?

Кожному, хто починає боротьбу з вугровим висипом, потрібно бути готовим, що лікування акне і подальша профілактика — це не швидкий процес і обов’язковим є  правильний догляд за шкірою з акне і постакне.

Найкращі помічники у боротьбі з акне на обличчі та тілі — адапален, третіноїн, бензоїл пероксид, ніацинамід, азелаїнова кислота  тощо. Це дуже активні компоненти, тому їх підбирає спеціаліст залежно від стадії захворювання. Інколи достатньо місцевого лікування, інколи є необхідність в призначенні системної терапії.

Але самостійне призначення, без лікаря косметолога та виявлення причини акне, рідко призводить до гарного результату. Лікування повинно бути комплексним. Тому косметологічні процедури будуть доповнювати ефект від дерматологічного лікування і допоможуть побороти наслідки, які залишила на шкірі вугрова хвороба.

Значно допоможуть при загостренні та лікуванні акне:

  • Пілінги

Це кислоти, які бережно злущуватимуть мертві клітини шкіри, очищатимуть сальну залозу і зменшуватимуть вироблення шкірного сала. Варто використовувати пілінги на основі азелаїнової та саліцилової кислот; ретиноловий пілінг не лише впливатиме на висипання, а й буде ефективним в боротьбі з постакне плямами.

  • Ін’єкції власної плазми, збагаченої тромбоцитами

Це процедура, що має потужний протизапальний і бактеріостатичний вплив. Вона нормалізує роботу сальної залози й сприятиме швидкому оновленню шкіри. А внаслідок наявних в ній факторів росту, сприятиме зменшенню рубців постакне.

  • Доглядові процедури

Вони забезпечують нормальну себорегуляцію у шкірі. Їх зазвичай косметолог підбирає індивідуально на консультацї.

Леся Семак

Весною багато жінок хочуть не тільки «підсвіжити»  обличчя, а й покращити стан тіла. Які процедури можна зробити, щоб ефект помітним швидко?

Мої найулюбленіші процедури для досягнення максимального результату такі: корекція фігури за допомогою ліполітиків — дієвий косметологічний спосіб позбавитися від целюліту та зайвої ваги та RF-ліфтинг для тіла. Залежно від ділянки тіла, вплив RF-апарату дозволяє досягти різних естетичних результатів: зменшення об’ємів, поліпшення контурів тіла й підвищення пружності шкіри, позбавлення від целюліту.

Кажуть, що руки видають вік жінки. Що можна зробити, щоб їх омолодити?

Дійсно, шкіра на руках проявляє початкові ознаки старіння раніше, ніж інші частини тіла. Руки завжди на видноті, їх не сховаєш. Завдяки досягненням в дерматокосметології сьогодні можна безпечно зменшити ознаки старіння з мінімальним часом реабілітації або без неї.

Найкращими процедурами для омолодження шкіри рук є:

Мезотерапія або біоревіталізація рук

Процедури покращують якість шкіри і забезпечують стійкий омолоджуючий ефект.

Контурна пластика рук 

Філлери і мезококтейль з гіалуроновою кислотою підвищують зволоженість шкіри, роблять її еластичною, заповнюють об’єм тканин.

Підкажіть, у якому віці час починати робити «ін’єкції краси»?

Ін’єкції краси (як і будь-які процедури в принципі) потрібно робити, орієнтуючись не на вік, а виключно за показами. Не існує певного віку до якого робити нічого не потрібно, а ось вже після — сміливо потрібно колоти все, що хочеться, адже ми усі індивідуальні, а стан шкіри залежить від багатьох факторів :

  • генетика
  • спосіб життя
  • догляд за шкірою
  • мімічна активність

Якщо є звичка хмуритися чи високо підіймати брови — не треба чекати появи глибоких заломів, як правило над ними доводиться дуже довго працювати, і в підсумку не завжди вдається позбутися морщинок цілком Тому пам`ятайте: набагато легше провести профілактику, ніж лікування.

Часто жінки незадоволені формою губ та зморшками навколо них. Чи можна вирішити ці проблемі так, щоб виглядати природньо, але значно поліпшити свій зовнішній вигляд?

Зморшки, тонкі і сухі губи візуально старять обличчя та ще й додають йому втомлений і похмурий вигляд. В сучасній косметології є багато процедур, які допоможуть подолати ці проблеми та при цьому зберегти зовнішність природньою. 

Для корекції форми губ, виправлення асиметрії та за бажанням збільшення їх об’єму, вже багато років лікарі-косметологи використовують контурну пластику. Сутність процедури — введення в губи щільних філерів на основі гіалуронової кислоти. Також за допомогою цієї процедури можна скорегувати зморшки над губами. Сьогодні контурна пластика є найбезпечнішим та найефективнішим способом усунення зморшок та корекції вікових змін. Результат буде помітним 9-18 місяців.

Ще один метод корекції зморшок над губами — ботулінотерапія цієї зони. В ділянку мімічних зморшок над верхньою губою лікар вводить ін’єкції ботулотоксину — А-активної речовини, що розслабляє круговий м`яз рота(шкіра у цій зоні відпочиває), і за відсутності мімічного навантаження зморшки не утворюються. При цьому зберігається жива міміка обличчя. Дія препарату триває 4-6 місяців, потім процедуру можна повторити.

Чи є чудодійні процедури сьогодні – на завтра. Що можна зробити, приміром, сьогодні, щоб завтра піти на важливу зустріч оновленою красунею?

В косметології немає нічого неможливого, тому такі процедури, «єкспрес-догляди», теж є. Експрес-догляд — це чудовий спосіб покращити стан шкіри обличчя напередодні якогось важливого заходу. Правильна експрес-процедура має відповідати двом головним вимогам: давати миттєвий видимий результат і не залишати небажаних слідів — почервоніння, лущення, набряків.

Є декілька процедур «на вихід»: без уколів, болю та відновлювального періоду, що зроблять шкіру ідеальною. Мої улюблені — це пілінг для вирівнювання рельєфу та освітлення шкіри, що не потребує реабілітації та карбоксітерапія.

Леся Семак

Назвіть топ-3 помилки домашнього догляду за шкірою, які потім доводиться виправляти разом із косметологом?

Найпоширеніші помилки є:

1. Підбір «не правильних» засобів

Перш ніж купувати косметику потрібно звернутися за порадою до косметолога. Адже не вся косметика підходить під певний тип шкіри.

2. Відмова від очищувальних тоніків

Пропускати такий важливий етап догляду за шкірою, як тонізація, категорично не можна. Адже з його допомогою видаляються залишки декоративної косметики, відновлюється кислотно-лужний баланс, порушений очисними засобами для вмивання,  звужуються надмірно розширені пори, забезпечується більш якісне вбирання крему в поверхню шкіри. За твердженнями спеціалістів, систематичні щоденні протирання обличчя тоніком підвищують ефективність усіх подальших доглядових процедур на цілих 30%! Особливо важливий цей момент для проблемної і чутливої шкіри.

3. Відсутність догляду за шкірою повік

Шкіра під очима — найбільш тонка і ніжна область на обличчі, тому вона швидко старіє. Якщо ви ще не помічаєте зморшок під повіками, можете бути впевнені, що рано чи пізно вони там з’являться. Креми для повік слід використовувати до того, як з’являться перші ознаки старіння.

Лесю, стрес дуже впливає на зовнішність. Як косметолог може допомогти позбавитись візуальних наслідків стресу?

Дійсно, вигляд шкіри безпосередньо залежить від нашого емоційного стану. Стрес впливає на гормональний баланс, а гормони, як відомо, — «наше все»: від їх рівня залежить робота усіх систем організму, у тому числі й стан шкіри.

Стресові ситуації — це прямий каталізатор гормонального збою, результат якого видно на обличчі, тому стрес викликає косметологічні проблеми. Як лікар-косметолог я рекомендую своїм пацієнтам в першу чергу налагодити свій режим: нормалізувати сон, упорядкувати раціон їжі, не зловживати алкоголем та кофеїном, вживати достатньо рідини.

В період стресу ми забуваємо доглядати за собою. Тому дуже важливо наситити шкіру корисними «смаколиками»— вітамінами, мінералами та водою. Цьому сприяє правильно підібраний косметологом домашній догляд та професійні процедури, які фахівець обирає під час консультації з пацієнтом в залежності від багатьох факторів:стану шкіри, анамнезу клієнта, індивідуальних запитів та бюджету.