UA
RU

Що робити, якщо відчуваєте постійний біль у спині

Редагувати переклад

Біль в спині може виникати за будь-яких умов, а особливо, якщо довгий час потрібно сидіть у сховищі.

Наше тіло, так само як і нервова система, зараз знаходяться в постійній напрузі. Недосип, неправильне харчування, втома, стрес та незручності у сховищах можуть викликати болі в спині. 

Що робити, якщо відчуваєте постійний біль у спині-Фото 1

Такого роду біль може бути довгостроковою і приносити незручності, дивлячись на те, що наразі ваші умови перебування і без того не найкомфортніші. Ми так само зіштовхнулись з цією проблемою і знайшли декілька простих, але дієвих способів, щоб допомогти побороти біль у спині без медикаментів та лікарської консультації.

В нинішніх умовах, доступ до ліків може бути обмеженим, але якщо у вашій “тривожній” аптечці є знеболюючий препарат, що відпускаються без рецепта – цього буде достатньо, щоб забути про біль. Але що робити, якщо доступу до необхідних ліків немає, а спина не дає вам нормально функціонувати. Читайте нижче.

Домашні лайфхаки для боротьби з болем в спині

Багато домашніх засобів є ефективними при зниженні неприємних відчуттів в області спини. Якщо ви знаходитесь вдома, то можна знизити біль завдяки холодному чи теплому компресу.

Холодний компрес. Пакети, наповнені льодом, можуть полегшити дискомфорт і допомогти зменшити запалення на короткочасних фазах болю в спині. Пам’ятайте, не прикладайте льодяний компрес безпосередньо до шкіри – загорніть його в тонкий рушник або марлю, щоб запобігти пошкодженню шкіри. Теплі компреси також можуть полегшити біль, коли запалення зменшилося. Подумайте про плавний перехід між теплом та холодом. Наприклад, ви можете змочити рушник в гарячій воді та прикласти на місце болю. Таким чином, можна, хоча б ненадовго, позбутися від дискомфорту.

Вправи для поліпшення постави та зміцнення м’язів спини та живота, які називаються основними м’язами, також є альтернативним варіантом лікування, який слід уважно розглянути. Такого роду лікування часто включає: 

 • поліпшення постави, використовуючи правильні техніки підйому зміцнення основних м’язів;
 • розтягування м’язів для поліпшення гнучкості 

Ефірні масла. Дослідження показують, що ефірна олія або мазі з капсаїцином можуть допомогти зменшити біль. Капсаїцин – інгредієнт перцю, який робить його гострим. Ці інгредієнти можуть десенсибілізувати нерви в ураженій області та зменшити біль, який ви відчуваєте. Домашні засоби можуть бути дуже ефективними для зменшення болю в спині. 

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»

Вправи, які допоможуть усунути біль у спині 

М’які розтяжки та легкі вправи можуть допомогти полегшити біль у спині та запобігти майбутнім проблемам. Ось дві вправи, які ви можете спробувати повторити, де б ви не знаходились. Вони не вимагають спеціального обладнання і можуть виконуватися в будь-якому місці, де є підлога. 

Місток

 1. Ляжте на підлогу, поставивши ноги на ширині стегон. 
 2. Розташувавши руки з боків, притисніть ноги до підлоги, повільно піднімаючи сідниці від землі, поки ваше тіло не стане на одну пряму лінію. 
 3. Тримайте плечі на підлозі. Опустіть вниз. 
 4. Відпочиньте 1 хвилину. 
 5. Повторити 15 разів. Виконайте 3 підходи.

Паралель

 1. Ляжте на живіт. Витягніть руки над головою і витягніть ноги прямо за собою.
 2. Повільно відірвіть руки і ноги від землі приблизно на 15 сантиметрів від землі, піднімаючи кожен раз вище і вище.
 3. Дайте тиск на прес, щоб підняти ноги і руки від землі. Зупиніться, коли відчуєте, що починає пекти в попереку.
 4. Щоб запобігти напруженню шиї, опустіть голову, дивлячись на землю. Затримайтеся в розтягнутій позі на 2-3 секунди. 
 5. Поверніться в нейтральне положення і розслабте м’язи. Повторіть цю розтяжку від 10 до 12 разів. 

Ці прості процедури допоможуть вам звільнитися від болю в спині, де б ви не знаходилися.

Фото: Klara Kulikova/unsplash.com

Статьи по теме