UA
RU

Що таке «маскне», та як боротися із новою небезпекою — результатом пандемії

Редагувати переклад
Що таке «маскне», та як боротися із новою небезпекою — результатом пандемії-Фото 1

косметолог-естетист, магістр молекурялної біології, власниця салону краси SkinStory та проекту підвищення освіти для косметологів SkinStory Education, співвласниця магазину косметики Skinlist.

Як тільки світ надів маски, в б’юті-сфері з’явилося нове слово «маскне», гібрид слова «маска» і «акне», проте насправді цей термін не новий. Навіть вже є наукові статті на цю тему, хоча маски в масовому порядку людство надягло не так давно.

Проте незважаючи на те, что в назві цієї статті стоїть «маскне», я хочу дати поради щодо станів шкіри, які на мій досвід провокує носіння маски, хоча «маскне» вони можут і не називатись. Залишимо термінологію науковцям та лікарям.

Отже, коли ми довго носимо маску під нею утворюється парниковий ефект, так як вологе повітря, яке ми видихаємо, частково залишається під маскою. При високій вологості роговий шар шкіри розбухає, через що значно підвищується його провідність, цей ефект розбухання використовується в косметичних масках, щоб провести глибше ті чи інші речовини, але в звичайному житті така проводимість недоречна і може мати небажані наслідки. Іншими словами бар’єрні властивості шкіри під маскою падають. Немає бар’єру — немає захисту, агресори зовнішного середовища порапляють туди, куди не мали б.

Разом з порушеним бар’єтом в умовах надзвичайної вологості, підвищеної температури та в результаті зміни рН шкіри, створюються умови для росту умовно патогенної мікрофолори, і в той же час наші добрі друзі, безумовно «хороші» мікроорганізми, відчувають себе паганенько. Також під маскою шкіра починає пітніти та виділяти бальше шкірного сала, що також міняє середу життя бактерій. По всім сучасним даним роль мікробіоти (мікробів нашої шкіри) в «маскне» величезна і зазвичай визначається як основна.

Читай также: Принца Гарри обвиняют в лицемерии относительно расистских ремарок 

Що таке «маскне», та як боротися із новою небезпекою — результатом пандемії-Фото 2

Також не варто забувати по суто механічне подразненні шкіри в містях контакту обіччя з маскою, таке постійне тертя руйнує шкіру та також створює додаткові ворота для інфекції.

Але чому я розвовідаю всі ці механізми? Я хочу показали що висипи під маскою не завди це акне, до якого всі звикли, яке в більшості випадкив має гормональну природу і яке так хочеться «підсушити», це може буди стан, який не називається акне: ціла суміш подразнення, запалення, полушення бар’єру та зміни мікрофлори шкіри. Отже тому підходити до його коррекції цього стану варто по-іншому.

По-перше, я раджу звернутись до сучасного дерматолога який допоможе зняти гострі симптоми. Але паралельно дуже важливо переглянути на період карантину свій домашній догляд.

Що таке «маскне», та як боротися із новою небезпекою — результатом пандемії-Фото 3

Перший крок — перейти на максимально м’яке та ніжне очищення з протизапальною дією, адже бар’р шкіри і так страждає, а коже очищення так чі інакше руйнує його. Особлино я раджу видмовитись від вечірнього подвійного очишення, я не бачу в ньому сенсу і для здорової шкіри, не те що для хворої.

Другий крок — виключити з догляду всі активні інгредієнти, як то кислоти, ексфоліанти (в тому числі ензимні), ретиноїди (або обходити цю зону), бензоїл пероксид, DMAE, ефірні олїї. Так, все це робочі інгредієнти, але в умовах «парнику під маскою» вони можуть викликати подразнення. Більш того, вони самі по собі можуть бути причиною подразнення, провокуючи так званий контактний дерматит. Також потрібно виключити будь-яку косметику, що створює щільну плівку на поверхні шкіри. Зазвичай це косметика на вазелині або мінеральній олії, важкі та цупкі тональні основи, а також деякі важкі сонцезахисні креми, особливо водостійкі.

Що таке «маскне», та як боротися із новою небезпекою — результатом пандемії-Фото 4

Третій крок — ввести в догляд препарати з пробіотиками або пребіотиками, це такі інгредієнти, які домомогають нашії добрій микробіоті виживати в неспрятливих умовах маски, та боротися їз «злими» бактеріями. На щастя на ринку останнім часом такі препарати стали дуже популярні та є майже в будь-якому бренді. Але, будь ласка відкиньте одразу ідею стерилізації обличчя, або користування антибіотиками без призначення лікаря, екосистема шкіри складна та вкрай важлива для її здоров’я та краси, а отже вимагає поваги.

Зараз вам потрібна максімально протизапальна та м’яка косметика, косметика, яка навіть під маскою буде працювати для вашої шкіри, та яка не буде подразнювати її, якщо ненароком проникне глибже очікуваного. Ну і найочевидніша порада — користуватись максимально дихаючими масками.

Сподіваюся мої пораду будуть корисними, а також бажаю нам і всьому людству поскоріше зняти маски та залишити термін маске в історії.

Статьи по теме