Всім сезонним алергікам присвячується.
Чи помічали ви, що з кожним роком сезонна алергія стає дедалі сильнішою? Вчені кажуть, що за цим може стояти зміна клімату. Ще одна небезпечна причина, по якій ми маємо більш свідомо відноситись до свого життя та планети. Але зараз не про це, а про способи подолання симптомів алергії.
Весна – період цвітіння і як би гарно не було за вікном, пилок починає літати скрізь і алергіки це відчувають на собі. Сльозотеча, алергічний риніт та постійні головні болі – саме в такому режимі проводять свою весну люди, схильні до сезонної алергії. Як допомогти собі в цей період, читайте нижче.
Варіант ізолюватися в помешканні і не виходити на вулицю, поки все не відцвіте – ідеальний, але нереальний, тому є декілька способів, що допоможуть “вижити” алергікам під час “пилкової” атаки.
Якщо ви сезонний алергік, напевно, у вас вже є арсенал антигістамінних препаратів, які допомагають знизити чи зовсім прибрати симптоми. Завжди носіть їх із собою ці ліки, щоб мінімізувати наслідки алергії.
Для сезонної алергії також важливо звернути увагу на щоденну кількість пилку. Цей показник – це міра кількості пилку в повітрі в певний момент часу. Його можна перевірити на різних веб-сайтах або через певні погодні канали. Пилок, що переноситься в повітрі, має найвищий показник на початку дня, відразу після висихання роси. Високий рівень пилку іноді може тривати до обіду. Частіше за все, кількість пилку найбільша, коли погода тепла, суха і вітряна.
Інтенсивні фізичні навантаження, такі як спорт, піші прогулянки та деякі види ручної праці, частіше провокують симптоми. Під час високого рівня пилку вам слід уникати інтенсивної фізичної активності, яка викликає прискорене дихання. Чим швидше ви дихаєте, тим більше алергенів вдихаєте.
Читайте також: Загострення шкірних захворювань під час війни: що робити?
Щоб не приносити алерген з вулиці, радимо відразу змінювати одяг після прогулянки та приймати теплий душ. Таким чином, ви зможете мінімізувати контакт з пилком в домашніх умовах. Одяг, в якому ви перебували на вулиці, краще відразу попрати. Також теплий душ допоможе змити можливі частинки алергену, яку можуть бути на тілі.
Якщо вас турбує постійна сльозотеча, свербіж та почервоніння очей, краще одягати сонцезахисні окуляри, якщо йдете на прогулянку. В такий спосіб ви захистите свої очі від попадання пилку і знизите неприємні відчуття.
Іншим варіантом є лікування під назвою імунотерапія, яке допомагає підвищити толерантність людини до алергенів. Як і інші процедури імунізації, цей спосіб передбачає використання невеликої кількості певного алергену, який поступово накопичується разом із толерантністю людини до нього. Перш ніж це робити, краще звернутися за консультацією до лікаря-імунолога.
Будьте здорові!
Фото:unsplash.com