UA
RU

Сильне випадіння волосся: як відшукати причину та допомогти собі

Редагувати переклад

Випадіння — проблема, яка не просто засмучує, а наводить жах. Коли воно особливо інтенсивне, виникає острах взагалі залишитися без волосся. Якщо щодня, проводячи рукою, ви знімаєте купу волосин, треба швидко діяти. Саме не минеться.

Сильне випадіння волосся: як відшукати причину та допомогти собі-Фото 1

Причини випадіння волосся

Їх може бути безліч. Щоб дійти істини, потрібно послідовно викреслювати одну за одною. Але на час пошуку оберіть підтримувальні засоби, які допоможуть зберегти якомога більше волосин на голові. Вони мають бути дуже щадними. Шампуні, спреї, тоніки та ампули проти випадіння на EVA.UA можна сортувати за брендами, рівнем pH, типом волосся й активними компонентами.

Дефіцит вітамінів, мікроелементів, білка, ліпідів

Нестача необхідних речовин позначається на стані всіх органів і систем.

Наприклад, залізо бере участь в утворенні гемоглобіну. Коли гемоглобіну недостатньо, кисень не потрапляє до коренів, що спричиняє втрату волосся. Цинк міститься у ферментах, які допомагають формувати білки. А волосся — це білок, тож без нього, воно стоншується і слабне. Селен важливий для здоров’я щитоподібної залози, він трансформує Т4 в Т3, дисфункція цього органа може стати причиною облисіння. Біотин підвищує міцність кератину, з якого складається волосся, кількість цього компонента безпосередньо впливає на його стан. 

Таким чином, потрібно перевірити рівень заліза, вітаміну D3, A, E, B12, біотину, холіну, фолієвої кислоти (а бажано всіх вітамінів групи B), кремнезему, цинку, кератину, селену, міді в крові. Окремий аналіз, що знадобиться, — вимірювання кількості білка та ліпідів у складі тіла. Підтримуйте вітаміни та мікроелементи на верхній межі норми. І перевіряйте їхній стан раз на пів року. 

Сильне випадіння волосся: як відшукати причину та допомогти собі-Фото 2

Хімічний вплив (кератинове випрямлення, ботокс, завивка, нанопластика тощо), погана вода, брудне повітря, занадто часте миття голови

Усе перелічене стосується зовнішнього впливу. Просто поекспериментуйте: спробуйте відмовитися від процедур на рік–два, замінити воду, доглядальну косметику. Не допомагає — шукаймо інше.

Стрес

Причина відома всім, але ми маємо її зазначити. Стрес визначає кількість продукованого організмом білка. Він спричиняє появу надлишку кортизолу, що руйнує протеїни.

Гінекологічні та ендокринні захворювання

Шукаючи витоки проблеми, лікар-трихолог передусім спрямує вас до гінеколога. Порушення циклу, полікістоз яєчників, менопауза тощо впливають на гормональний баланс, який необхідний для краси й сили волосся. Тут обов’язково варто звернутися до гарного спеціаліста. 

Сильне випадіння волосся: як відшукати причину та допомогти собі-Фото 3

Гастроентерологічні захворювання

Гастрит, дисбактеріоз, інфекції, камені в органах шлунково-кишкового тракту безпосередньо впливають на засвоюваність та взагалі постачання тих самих вітамінів, мікроелементів й інших необхідних речовин. Також існує й вроджена незасвоюваність. Для визначення цих проблем вам необхідна професійна консультація компетентного в цьому питанні фахівця. 

Демодекоз, грибкове ураження

Такі проблеми спричиняють свербіж, почервоніння, які своєю чергою призводять і до механічних пошкоджень. Окрім цього, паразити є джерелом токсичних залишків життєдіяльності, які отруюють шкіру. 

Головне — ні в якому разі не опускайте рук, доки не впораєтесь із поставленим завданням. Ваша краса — у ваших руках!

Статьи по теме