Закрити
UA
Краса

Синдром токсичного шоку: що це та як його вчасно розпізнати

Поділись:

Усім, хто користується тампонами, знайоме це страшне словосполучення. Ми вирішили розібратися, що таке і назвати основні симптоми.
posts-to-db-Фото 1

Кожен, хто хоча б раз вивчав інструкцію до тампонів, бачив таку побічну дію, як синдром токсичного шоку (СТШ). Швидше за все, вам пояснили, що СТШ це стан, який трапляється з тілом, коли тампон залишається в піхву занадто довго. Почасти, це вірно, але СТШ це щось більше, ніж просто зараження гігієнічними засобами. Читайте про це докладніше у нашій статті.

Що таке синдром токсичного шоку?

Синдром токсичного шоку (СТШ) викликаний токсинами, що продукуються бактеріями золотистого стафілококу. Ці бактерії живуть на шкірі, але якщо вони проникають глибше в організм, починають виділяти шкідливі токсини, які можуть вплинути на роботу органів. Цей стан рідкісний, але може бути небезпечним для життя, якщо вчасно не розпочати лікування.

Читайте також: ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я: ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВОДИТИ САМОДІАГНОСТИКУ

Які причини поширення СТШ?

Найчастіше цей синдром пов’язують із неправильним використанням тампонів, хоча “познайомитися” з ним можна і завдяки простому порізу. Не так багато відомо про те, чому тампони і СТШ пов’язані, але вважається, що тривале використання гігієнічного засобу, де присутні бактерії, може викликати їхнє попадання в кровотік через матку або невеликі тріщини в стінці піхви.

Хоча тампони – не єдина причина, через яку може виникнути синдром токсичного шоку. Порізи, опіки, укуси або хірургічні рани, пологи або навіть жіночі контрацептиви, такі як ковпачок або діафрагма можуть призвести до СТШ.

Основні симптоми синдрому токсичного шоку

Симптоми цієї недуги швидко поширюються по всьому тілу, тому загальний стан моментально погіршується. На що варто звернути увагу та негайно викликати карету «швидкої допомоги»:

  • висока температура або гарячка;
  • ломота в тілі та слабкість;
  • симптоми грипу (наприклад, головний біль, кашель, біль у горлі, біль у м’язах або озноб);
  • діарея;
  • висип, який схожий на сонячний опік;
  • запаморочення або непритомність;
  • туман у голові;
  • утруднене дихання;
  • сонливість.

posts-to-db-Фото 2

Як лікувати СТШ?

Синдром токсичного шоку є серйозним захворюванням та потребує негайної госпіталізації. Якщо ви вважаєте, що у вас характерні для нього симптоми, зверніться до лікаря або зателефонуйте в «швидку допомогу» якнайшвидше.

Якщо ви носите тампон, негайно виведіть його та обов’язково повідомте про це медичних працівників. Якщо вони діагностують у вас СТШ, вас відправлять до лікарні. Зазвичай у разі вводять антибіотики з киснем. У крайніх випадках може знадобитися операція з видалення ураженої тканини.

Читайте також: ВСІ, ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ ПРО ЛУБРИКАНТИ, АЛЕ БОЯЛИСЯ ЗАПРОСИТИ

Як запобігти СТШ?

Ризик зараження при використанні засобів особистої гігієни може бути зменшений, якщо віддати перевагу тампонам з низькою поглинаючою здатністю та їх частою зміною (кожні 4-8 годин або більше, якщо потрібно). Рекомендується також чергувати тампони та гігієнічні прокладки, і якщо ви використовуєте тампони на ніч, вставляти новий перед сном, а вранці відразу ж витягати його. Менструальні чаші – це також гарна гігієнічна альтернатива тампонам.

Інші запобіжні заходи включають ретельну та швидку обробку ран, а також звернення за медичною допомогою, якщо вона необхідна, щоб мінімізувати ймовірність розвитку бактерій.