Поки що ви не відчуваєте, що на календарі літо, але, даємо слово, зовсім скоро ви відчуєте його кожним міліметром шкіри. Про неї ми хочемо поговорити.
Літо і сонце — речі нероздільні, але якщо перше можна любити без жодних «але», то з другим треба бути дуже обережним. Ми вирішили розібратися, чим небезпечне сонце і як бути далі, якщо ви все-таки отримали сонячний опік.
Сонячний опік – це пошкодження шкіри, спричинене ультрафіолетовими променями. Існує два основних типи пошкодження ультрафіолетовими променями: UVA та UVB.
Промені UVA проникають у глибокі шари шкіри, ушкоджуючи дерму, що призводить до фотостаріння. Промені UVB поглинаються верхніми шарами шкіри, які називаються епідермісом. Таким чином ви отримуєте засмагу, а якщо перестараєтеся – сонячний опік.
Читайте також: 10 СМАЧНИХ І КОРИСНИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ПОКРАЩАТЬ ЗАГАР
Ефект сонячного світла на шкіру стимулює виробництво меланіну, що робить вашу шкіру бронзовою. На жаль, засмага не може врятувати від опіку – це велика помилка. Навіть якщо ваша шкіра набула красивого золотистого кольору, ви не можете відмовитися від сонцезахисних засобів, адже засмага ніяк не рятує від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Пам’ятайте про своє здоров’я: вплив UVA та UVB на шкіру підвищує ризик розвитку раку. Статистика говорить, що 8 із 10 випадків захворювання на рак шкіри пов’язані з надмірним впливом сонця.
Ви і самі знаєте, як виглядає згоріла шкіра – червона, палаюча, свербляча від дотиків або тертя. При правильному лікуванні полегшення приходить вже наступного дня, а у разі бездіяльності доведеться почекати трохи довше. До речі, ще одна помилка: сонячний опік не трансформується на гарну засмагу. Він — попереджувальний знак, що шкіра пошкоджена. Те, що ви спостерігаєте (а саме – шкіра на місці опіку стає смаглявою) пов’язано з тим, що вона гоиться, підвищується виробництво меланіну, який покликаний захищати від UVA-променів, але це не є наслідком самого сонячного опіку.
Охолодження шкіри – перший крок. Холодний душ чи ванна можуть допомогти полегшити симптоми опіку. Застосування засобу після засмаги або зволожуючого крему зменшить сухість та лущення шкіри. Визначитись зі своїм «рятівником» варто заздалегідь і зупинити свій вибір на продуктах, призначених для вашого типу шкіри.
Читайте також: ВИБІР РЕДАКЦІЇ: СОНЦЕЗАХИСНІ ЗАСОБИ «ДО» І «ПІСЛЯ» СОНЦЯ
Альтернативні варіанти:
Алое віра заспокоює шкіру та сприяє її загоєнню. Воно також зменшує подразнення, тому чудово підходить для дівчат із чутливою шкірою.
Кокосове масло також корисно використовувати, якщо ви згоріли. Воно має високу концентрацію насичених жирів, які особливо сприятливі для зволоження шкіри.
А ось вазелін, який нібито має чудодійну дію при сонячних опіках, не є ідеальним засобом у цій ситуації. Це пов’язано з тим, що продукти на масляній основі можуть блокувати пори в шкірі, створюючи бар’єр, що перешкоджає виходу тепла з шкіри, що перегрілася.
1. Сховайтесь у темному прохолодному місці.
2. Охолодіть шкіру.
3. Зволожуйте шкіру (уникайте продуктів на олійній основі).
4. Пийте багато рідини.
5. Парацетамол та ібупрофен допоможуть полегшити біль.
6. Захищайте шкіру. Це дуже важливо. Прикрийте обгорілі зони шкіри, а решту покрийте товстим шаром сонцезахисного засобу із високим коефіцієнтом SPF.
Читайте також: Як виглядати круто на пляжі: поради від дівчат зі всього світу
І пам’ятайте, що профілактика – це найкраще лікування!
Застосовуйте сонцезахисний крем за 20-30 хвилин, як вийти на сонце.
Вуха, губи, коліна та задня поверхня рук часто випадають із нашого поля зору, коли ми наносимо сонцезахисні засоби. Виправте цю помилку!
Кожні дві години наносите сонцезахисні засоби та не забувайте робити це після купання.
Носіть головні убори та одяг із довгими рукавами, щоб зменшити шкідливий вплив сонця на шкіру.
Використовуйте засоби із SPF 30+. І це як мінімум! Бажано, щоб у вашій пляжній сумці знайшлося місце для продуктів із SPF 50.
Бажаємо вам гарної засмаги та жодного сонячного опіку!