Сиве волосся: ознака старіння чи привід звернутися до лікаря
Сиве волосся – це не завжди ознака старіння, і в деяких випадках може бути сигналом про необхідність візиту до спеціаліста. Лікар-трихолог Денис Прокопович розповідає, чому з’являється сивина.
Денис Прокопович, співзасновник клініки hair Help, Президент Всеукраїнської Асоціації Трихологів, офіційний трихолог французького бренду L’Oréal в Україні та регулярний учасник спеціалізованих конференцій та конгресів
Останніми роками все більше спостерігаю тренд на сивину. Шляхетно дорослішаємо, приймаємо вік, мистецтво любити себе в моменті і з вдячністю зустрічаємо себе нових. Це прекрасна філософія. Однак, сивина не завжди маркер вікових змін. Дедалі частіше в себе на консультаціях зустрічаю запит від молодих дівчат, яким ще не виповнилося й 20 років, на появу сивих пасом волосся.
Давайте розбиратися. Рання сивина безумовно може бути генетичним фактором. Але також це може бути наслідком дефіцитних станів. І на першому місці буде дефіцит заліза і міді. Також на ранню сивину впливатимуть проблеми щитоподібної залози, шлунково-кишкового тракту та порушення кровообігу шкіри голови. Кожен випадок індивідуальний, тому потребує детальної діагностики та комплексного погляду на проблему.
Одна з відомих теорій посивіння волосся – це роль оксидативного стресу. Якщо пояснити просто, це порушення рівноваги всіх агресивних чинників, які впливають на наші клітини ззовні і зсередини, і ослаблення захисних механізмів. А несприятливих чинників безліч. Екологія, перенесена епідемія COVID, паління, погане харчування, звісно емоційне вигорання і стрес. До речі, теорія оксидативного стресу – одна з теорій старіння нашого організму.
Постає головне питання. Чи можемо ми якісно протистояти всім цим факторам, і відповідно чи можемо ми повернути волоссю втрачений пігмент? На жаль ні: якщо волосся сиве то крім банального фарбування нічого не допоможе приховати волосся, позбавлене пігменту.
З іншого боку, ми можемо спробувати запобігти появі нового сивого волосся. І таке завдання потребує комплексного лікування. Це завдання с зірочкою. Стимулюємо кровообіг, усуваємо дефіцити, за можливості працюємо над корекцією емоційного стану та гальмуємо оксидативний стрес. І цим має займатися виключно лікар дерматолог-трихолог, іноді у співавторстві з ендокринологом, дієтологом, невропатологом.
Фарбувати волосся чи ні, вирішувати звичайно вам. Головне любити себе в будь-якому віці і в будь-якому образі. Бережіть себе і своє волосся.
Фото: Abigail Boone / Unsplash