UA
RU

Вагітність і акне: чим зарадити шкірі в делікатний період

Редагувати переклад

Вагітність і акне: чим зарадити шкірі в делікатний період-Фото 1

 

Багато жінок вперше стикаються з акне саме в період вагітності, гормональні перебудови в організмі сприяють висипанням. Але традіційні схеми лікування акне препаратами типу ретинолу, антибіотиків тощо — неможливі у цьому делікатному стані. Як безпечно зарадити шкірі і зменшити висипання розповідає лікар дерматовенеролог вищої категорії Валерія Холод

Вагітність і акне: чим зарадити шкірі в делікатний період-Фото 2

Дійсно, багато препаратів, які ми використовуємо для лікування акне, під час вагітності протипоказані. Але це не означає, що потрібно опустити руки та страждати від висипів. Що ми можемо запропонувати пацієнтці в цей період?

1. На допомогу приходить якісна космецевтика — продукти, що по праву займають проміжне положення між доглядовою косметикою та лікувальним засобом. Робимо акцент на якісному очищенні шкіри: воно має бути ефективним і водночас дбайливим, щоб не зруйнувати гідроліпідну мантію шкіри, що виконує функцію захисного бар’єру. При цьому пам’ятаємо, що засоби не повинні містити кислот та абразивних частинок – шкіра вагітних схильна до пігментації. Я давно працюю с дерматокосметикою Institut Esthederm і рекомендую своїм пацієнткам ніжний міцелярний мус Institut Esthederm для повсякденного догляду, і також 2 рази на тиждень 2 унікальні засоби для додаткового очищення шкіри: осмотичний крем для глибокого очищення пор і ніжну маску-скатку цього ж бренду.

2. Пам’ятаємо, шкіра обов’язково має бути якісно зволожена. Зневоднена шкіра компенсаторно вироблятиме ще більше себуму (кожного жиру), що призведе до посилення висипань. Рекомендую крем-гель Клітинна Вода Institut Esthederm – максимальна гідратація та миттєва свіжість шкіри.

3. Для місцевого лікування запальних висипань обираємо максимально безпечні засоби, що містять азелаїнову кислоту та гіалуронат цинку (препарати Скінорен, Куріозин). Вони добре знімають запалення, вирівнюють тон шкіри, борються із застійними плямами і перешкоджають формуванню рубчиків постакне. З кабінетних процедур показані кріомасажі – абсолютно безпечна та ефективна процедура. Рідкий азот має потужний бактерицидний ефект, знижує жирність шкіри, звужує пори і вирівнює тон шкіри.

Читайте також: Загострення шкірних захворювань під час війни: що робити?

Photo by freestocks on Unsplash

Статьи по теме