UA
RU

Вихід є: як доглядати за шкірою в екстремальних умовах

Наша шкіра, як і організм в цілому, потребує захисту та догляду.

Можливо, хтось зараз скаже, що не на часі говорити про стан нашої шкіри у воєнний період, але не забуваємо про те, що наша перемога не за горами, і ми маємо зустрічати її з максимально доглянутим обличчям.

Якщо ви знаходитесь в помірній безпеці і маєте можливість доглядати за собою – робіть це. Знову вводьте в своє життя б’юті-ритуали і крок за кроком відновлюйтесь. Це необхідно! І ми, як дівчата, які також вимушено переїхали, розуміємо справжню цінність всіх тих пляшечок з косметичними засобами, масок та патчів, котрі залишилися вдома. Редакція Marie Claire поспілкувалася з Анною Немировською, лікарем дерматологом та косметологом, яка розповіла як доглядати за своєю шкірою в екстремальних умовах.

Вихід є: як доглядати за шкірою в екстремальних умовах-Фото 1

Лікар дерматолог, косметолог. Член Української асоціації дерматовенерологів. Головний лікар клінік BEAUTY CLINIC by Dr. Nemirovskaya

Що може трапитися зі шкірою, якщо екстрено перестати за нею доглядати?

Якщо перестати доглядати за шкірою, може бути два шляхи розвитку цієї історії: якщо шкіра проблемна, то може бути загострення акне, якщо шкіра суха – може бути загострення себорейного або атопічного дерматиту, який буде проявлятися в періоральній зоні (прим. ред. – навколоротова зона) або десь в районі обличчя. В цьому випадку треба знаходити ресурси, де є онлайн-консультації дерматологів для екстреної допомоги. Або, якщо у вас є свій косметолог – можна звернутися до нього. Ми у своїх клініках повністю відповідаємо за своїх людей, оперативно реагуємо на питання наших клієнтів, навіть зараз.

Якщо у вас нормальна шкіра і ви перестали за нею доглядати, то можуть з’явитися поодинокі висипання, але це ще залежить від харчування на даному етапі та догляді за нею: вмиваєтесь чи ні, бо зараз, на жаль, у багатьох людей немає доступу до нормальної води і вони вимушено вмиваються тоніком чи простими вологими серветками. А такі серветки містять у складі спирт, що пригнічує стан шкіри.

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»

Чим можна допомогти своїй шкірі, якщо звичної косметики немає під рукою?

Якщо у людини проблемна шкіра з акне або дерматитом і немає доступу до звичної косметики, раджу, перш за все, звернутися до свого лікуючого лікаря або дерматолога та підібрати доступні засоби у вашому регіоні, наприклад, аптечні препарати для проблемної шкіри. Власницям сухої шкіри раджу обирати засоби для чутливої шкіри, тому що агресивні спирти та кислоти можуть тільки нашкодити. Але бувають випадки, коли висипання також можуть загострюватись, тому зверніть увагу на очищаючі засоби для обличчя для нормальної та сухої чутливої шкіри. 

Якщо немає поруч аптеки, тоді раджу вмиватися водою, якщо шкіра проблемна, то варто попередньо воду прокип’ятити, тоді вона буде м’якішою. Ні в якому разі не вмиватися господарським милом, якщо є серветки для демакіяжу – використовуйте їх. Міцелярним розчином вмиватися не можна, адже він використовується лише для демакіяжу і залишає після себе плівку.

А що краще не використовувати?

Точно не варто використовувати мило, яке призначене для використання в інших зонах. Не слід використовувати спирти та кислоти, які є в домашній аптечці, особливо, якщо ви не знаєте скільки їм років. Якщо вже і вирішили підсушити цими інгредієнтами висипання, краще розведіть їх з водою і локально використовувати в зоні запалень, але, ні в якому разі, не на все обличчя.

Також не чіпайте обличчя брудними руками та вмивайтеся простою водою хоча б два рази на день. І слідкуйте, щоб наволочка, на якій ви спите була завжди чистою.

Вихід є: як доглядати за шкірою в екстремальних умовах-Фото 2

Поради по харчуванню чи режиму життя, щоб вберегти свою красу

Поради по харчуванню буду давати такі, як даю своїм клієнтам у мирний час. Це перестати вживати багато солодкого, молочні продукти та випічку, яка містить дріжджі. Але у воєнному стані дотримуватися цих правил важче, адже солодкого організм просить в наслідок стресу, тому люди активно його вживають. Це є ідеальною сферою для розмноження стрептококів, які спричиняють активні висипання. Стосовно молочної продукції, якщо людина любить її, то в мирний період можна знайти безлактозні замінники, а зараз це зробити важко, тому або ви продовжуєте споживати молочку і отримувати наслідки, або доведеться відмовитись від неї взагалі.

Стосовно режиму життя, то тут все просто: це нормальний сон, відсутність стресу та регулярний догляд за шкірою. Але зараз не всім доступна така розкіш, тому своїм клієнтам я пропоную способи, які покращують сон, наприклад, мелатонін в невеликих дозах та препарати з магнієм для нервової системи.

Дотримуючись цих порад, можна на довше продовжити свою молодість та мати здоровий вигляд.

Фото:taylor hernandez/unsplash.com

Статьи по теме