Вітамін С та усе, що нам потрібно про нього знати
Як вітамін, який ми щоденно споживаємо в нашому раціоні, дібрався до косметології та в чому його особливість? Про це та не тільки розповідає лікар-косметолог та фармаколог Погоська Тетяна, яка вже 9 років рятує красу жінок і точно знає усі деталі правильного використання цього препарату у догляді за шкірою обличчя.
Тетяно, розкажіть нам детальніше, що являє собою вітамін С і які його основні переваги?
Вітамін С – це компонент, який відмінно працює на поліпшення якості та структури судин. Він захищає шкіру від ультрафіолету, що є необхідним у літній період, тобто підсилює захисні властивості нашої шкіри в цілому. Він також бере участь у формуванні колагену і володіє антиоксидативною дією, що вкрай важливо для жителів мегаполісу.
Вітамін С існує в декількох формах, яка з них є найоптимальнішою для шкіри обличчя?
Так, вітамін С дійсно існує в декількох формах і найбільш біодоступною для нашої шкіри є L-аскарбінова кислота. Використовувати для чутливої шкіри вітамін С в такій формі можна, він її не подразнить.
Вітамін С чудово працює в тандемі з іншими активними компонентами. Або ж якщо це вітамін С різної форми в різних косметичних продуктах, які наносяться на шкіру одночасно, то потрібно дивитися на склад: який саме вітамін С міститься в тому чи іншому засобі. Але якщо це препарати однієї лінійки, то так, їх можна поєднувати та накладати один на одного, перенасичення шкіри при цьому не відбуватиметься. Тут дуже важлива послідовність нанесення і правильно підібрані продукти.
У холодильнику даний продукт взагалі не потрібно зберігати. Знову таки, можливо є певні форми вітаміну С, які потрібно зберігати в прохолодному місці. Наприклад у бренду Is Clinical продукти з вітаміном С зберігаються в темному склі, яке надійно захищає засіб від прямих сонячних променів. Крім вдосконаленої форми вітаміну С, ця сироватка також містить екстракт листя оливи та вітаміни Е і А, забезпечує антиоксидантний захист і виконує загоювальну дію. .
Чи може Вітамін С нашкодиті шкірі?
Вітамін С існує також і в різних концентраціях. Оптимальна — це 10-15%, в деяких продуктах може бути і 25%. Тут важливо саме дотримуватися рекомендацій виробника, який це обов’язково прописує в інструкції до використання – якщо все правильно виконувати, то нашкодити шкірі неможливо.
Ми також вивчили й інші продукти з правильною концентрацією цього вітаміну і ділимося з Вами.
У бренда Obagi Medical представлені аж 3 сироватки у трьох різних концентраціях: 10%, 15%, та 20%. Обирати слід по рівню «підготовки» вашої шкіри. Якщо Ви вперше знайомитесь з вітаміном С — обирайте варіант з 10%, якщо ж Ви вже «профі» і знаєте, що Ваша шкіра жити не може без високих концентрацій — впевнено користуйтесь максимальною 20% сироваткою, не прогадаєте.
Французи з компанії SoSkin також не відстають від своїх американських колег і розробили гель-сироватку для обличчя C20 Brightness Vitality Serum. Освіжаючий гель містить коктейль з ліпосомального вітаміну С, гіалуронової кислоти і кремнію. Стабілізована форма вітаміну С має виражену антиоксидантну дію, усуває ознаки стресу і втоми, значно покращує колір обличчя і повертає шкірі здоровий вигляд. Чудовий варіант, якщо ви проживаєте в шаленому ритмі великого міста.
Італійський бренд Histomer випустив капсули, в яких міститься вітамін C у концентрації 11,5% — Vitamin C Beauty Pearls. 30 капсул розраховані на кожен день використання і рекомендовані для нанесення на зони зморшок, постакне та темних плям від гіперпігментації. Така форма дуже зручна для тих, хто часто подорожує і завжди не має місця для улюблених б’юті-баночок у чемодані.
Швейцарський бренд Instytutum з українським корінням також має в своєму арсеналі потужний серум, який містить 15% вітаміну С та інші активні компоненти, що гарантують реальні результати. Бореться сироватка з усіма проблемами шкіри одночасно, миттєво робить її яскравішою і додає здорового блиску. Це чудовий варіант для тих, хто прагне миттєвого ефекту від засобу — шкіра буде задоволена на 100%.