А я не побоялася і вирушила зі своїм списком запитань до клініки Familia, де на мене вже чекала лікар-гігієніст Нечипоренко Тетяна Анатоліївна.
За вікном похмуро та ніякого натяку на весну, а в кабінеті Тетяни Анатоліївни світло та дуже затишно, майже як удома. Лікар зустрічає мене привітною усмішкою та запрошує сісти. Я знаю, що у неї попереду ще кілька пацієнтів і дивуюся її бадьорості – у цей час доби мені б не допоміг навіть філіжанка міцного еспресо.
Моє перше питання, звичайно ж, стандартне:
— Що таке професійне чищення зубів і як воно відбувається?
— Професійна гігієна ротової порожнини – це комплекс заходів, які спрямовані на механічне видалення зубних відкладень з поверхні зубів. Включає кілька етапів:
Антисептична обробка ротової порожнини – вона проводиться в процесі всієї професійної чистики зубів, для цього використовуються різні групи антисептиків.
Видалення мінералізованого над- та підясневого зубного нальоту. Здійснюється за допомогою скейлерів (спеціальний апарат, який здійснює видалення твердого нальоту та зубного каменю. прим. ред).
Читайте також: КАЖЕ СТОМАТОЛОГ: 10 ПОМИЛОК ДОГЛЯДУ ЗА ЗУБАМИ
1. Немінералізовані зубні відкладення знімаються за допомогою порошкоструктурних приладів (суміш води та порошку).
2. За допомогою торцевих щіток та паст (середньої та високої абразивності).
3. Флоссов
Фінішне полірування проводиться за допомогою гумових ковпачків та дрібнодисперсної пасти.
На останньому етапі професійного чищення зубів проводиться флюорізація. Для цього використовують різні лаки, що містять фтор.
— Що станеться, якщо не дотримуватись гігієни порожнини рота?
– Перша стадія – гінгівіт. Гінгівіт – запальний процес, обмежений крайовими м’якими тканинами. Це абсолютно оборотний процес. Друга стадія, коли запальний процес поширюється більш глибокі структури пародонту – альвеолярну кістку і періодонт. Це призводить до втрати сполучного прикріплення та утворення та утворення пародонтального карієсу. Це вже необоротний процес, і приходити до фахівця на прийом потрібно вчасно (тобто коли запальний процес локалізується у м’яких тканинах ясен).
— Як часто потрібно відвідувати лікаря-гігієніста, якщо є проблеми?
— Кратність твору професійної гігієни ротової порожнини залежить від нозологічної форми захворювання, що характеризується його перебігом і ступенем тяжкості. При легкому та середньому ступені тяжкості хронічного катарального гінгівіту її слід проводити один раз на шість місяців, тоді як при пародонтит, особливо при його агресивному перебігу, бажано відвідувати лікаря щотри місяці.
— Наскільки чищення зубів болісне?
— Профілактичне професійне гігієнічне чищення, як правило, безболісна процедура. За необхідності проводиться знеболювання.
Провідне значення у професійній гігієні порожнини рота належить професійному чищенню зубів.
Читайте також: Як доглядати за зубною емалью: КРАЩІ МЕТОДИ
— Чи можна чистити зуби, якщо в мене, наприклад, є брекети чи ритейнери?
— У період ортодонтичного лікування виникає ризик виникнення карієсу. Тому дуже важливо правильно чистити зуби. Професійне чищення зубів проводиться один раз на 3-6 місяців, як правило, за допомогою водно-абразивного потоку (хендібластер).
— Які є протипоказання до професійного чищення зубів?
— Перелічу сім основних. Це:
1. Наявність запальних процесів (важкого ступеня)
2. Гіперчутливість зубів
3. Ерозія емалі
4. Перший триместр вагітності
5. Дитячий вік
6. Інфекції
7. Захворювання серцево-судинної системи (наявність кардіостимулятора)
Тепер у моєму списку невідкладних справ з’явився ще один пункт – сходити на чистку зубів.