З моменту окупації Криму Росією у 2014 році півострів став недоступним для тисяч людей. У серії «Рідний Крим», створеній Ukraїner спільно з Українським інститутом, герої за допомогою віртуальної реальності спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться думками та історіями про рідний півострів.
Режисер та актор театру і кіно, етнічний кримський татарин Ахтем Сеітаблаєв народився у місті Янгіюль неподалік Ташкента в Узбекистані, куди його батьків, як і решту кримських татар, депортували з рідного Криму у травні 1944 року.
З Узбекистану до Криму Ахтем переїхав після закінчення школи у 16 років і вступив на акторське відділення Кримського культурно-просвітницького училища. Це був спеціальний кримськотатарський курс, започаткований для відродження кримськотатарського театру, після якого Ахтем Сеітаблаєв грав у виставах у Сімферополі, а деякі вистави ставив як режисер. Живучи у Криму, він почав знімати кіно.
Близько 15 років Ахтем живе у Києві. До окупації Криму Росією їздив на півострів мало не щомісяця. Та от уже сім років як він не може туди потрапити.
«Там у мене батьки, двоє моїх дітей, весь мій рід. Там — мій Крим»
— говорить Ахтем Сеітаблаєв.
Зараз він є одним із найуспішніших українських акторів та режисерів, а також директором «Кримського дому». Це культурологічна платформа, що опікується дискурсом Криму в українському інформаційному просторі, а також допомагає вимушеним переселенцям з Криму спілкуватися своєю мовою, пам’ятати культуру, традиційні ремесла.
Сеітаблаєв назвав знакові місця на півострові — Ханський палац і Чуфут-Кале.
Автор — Ukraїner
Фото А. Сеітаблаєва — Олег Переверзєв
Фото Криму — волонтер Ukraїner, ім’я якого ми не публікуємо в цілях його безпеки