Королівська сім’я Британії майже кожен день стає головним постачальником новин. Сьогодні, 6 травня, стало відомо, що герцоги Сасекські стали батьками хлопчик. Поки ми чекаємо більш детальної інформації про Меган та її первісток, розповідаємо факти про те, як раніше проходила вагітність, пологи та хрещення в королівській родині Британії та яких традицій дотримуються досі.
Читайте також: 15 захоплюючих фактів про королеву Єлизавету, яких ви не знали
Раніше королівські особи жіночої статі могли претендувати на трон тільки у крайньому випадку, якщо в лінії спадкування не було чоловіків. Звичайно, не обійшлося без забобонів та усіляких способів подарувати спадкоємця престолу. У минулі століття майбутнім матерям прислужували тільки жінки, природне світло було неприпустимим у приміщенні, де вони були, тому всі вікна були зачинені. Тоді всі вважали, що стать дитини формується не до її народження, а зовнішні фактори можуть вплинути на її стать.
Щоб уникнути підміни мертвонародженої дитини, за пологами у королівській сім’ї велося чітке спостереження. У кімнаті з породіллю знаходилися лікарі, акушерки, придворні та слуги. Історик Керолайн Харріс стверджує, Що ця традиція бере початок з часів правління Якова II та його дружини Марії Моденської. Усі їхні спільні діти померли в дитинстві, тому вагітність у 1688 році була під пильною увагою публіки. В надії утихомирити народ у підозрах про заміну дитини Джеймс пустив близько 40 придворних у спальню Марії під час пологів.
Читайте також: 5 дивних кулінарних уподобань королівської сім’ї
Керолайн Харріс зазначає, що після появи Джеймса Едварда Френсіса в сім’ї Якова II та Марії Моденської, на пологах королівських спадкоємців був присутній лише урядовець, а не цілий натовп спостерігачів. Остання дитина, яка народилася під чітким наглядом у 1936 році, – принцеса Олександра Кентська.
У королеви Вікторії та її дружина принца Альберта було дев’ятеро дітей. Не дивно, що під час народження шостої дитини 1848 року вона попросила лікарів використати анестезію. Лікарі вважали це надто ризикованим. Але під час народження принца Леопольда у 1853 році Вікторії призначили хлороформ. Цей препарат використовувався для загальної анестезії одним із перших. Королева назвала його ефект «заспокійливим, тихим та чудовим».
Читайте також: Закони, які може порушувати королівська сім’я
Першою відійти від традиції народжувати дитину вдома вирішила принцеса Анна та зупинила свій вибір на лікарні Св. Марії у Лондоні. До цього майже всі діти в королівській сім’ї народжувалися вдома під наглядом лікарів та акушерів (навіть королева Єлизавета ІІ). Рішення відійти від традиції, що склалася, і піти в лікарню було прийнято після рекомендації гінеколога королеви, містера Джорджа Пінкера. Передбачалося, що Меган Маркл знову вирішить повернутися до витоків британських традицій і народить дитину вдома, але її з принцом Гаррі первісток все-таки народився в приватному шпиталі в Західному Лондоні.
Народження принца Джорджа у липні 2013 року – історичний момент. Вперше за 119 років правлячий монарх живе одночасно зі своїми правнуками. Востаннє таке було за часів королеви Вікторії. Королівський біограф Крістофера Уорвік називає цей факт дуже захоплюючим.
Читайте також: Члени королівської родини, яких потрібно фолловити у Instagram
Починаючи з моменту оголошення про вагітність у королівській сім’ї, букмекери приймають ставки на підлогу і навіть ім’я майбутньої дитини. Традиції дуже важливі для королівських осіб, тому вони зазвичай отримують імена когось з предків. Але що далі дитина у черзі на престол — то більша ймовірність, що його батьки виберуть для нього незвичайне ім’я. Цілком імовірно, що Меган Маркл та принц Гаррі назвуть свого первістка унікальним ім’ям.
Дитина під час хрещення має бути у сукні вікторіанської епохи – це традиція, яку потрібно обов’язково дотриматись. Діти Вільяма та Кейт були хрещені у копії вікторіанської сукні, яку носили покоління королівських нащадків, починаючи з 1841 року. Оригінальну сукню перестали використовувати з 2004 року, коли королев вважала її надто крихкою для подальшого використання. З того часу дітей хрестять у точній копії тієї самої сукні.