Small Talk: Макс Барських та співачка ETOLUBOV про кохання під час війни
Спільна пісня Макса Барських та ETOLUBOV – це чуттєве послання до всіх українських пар, яким вдалося попри численні обставини знайти чи зберегти своє кохання. Виконавці також впевнені, що музика повинна не лише духовно лікувати та зцілювати, але й допомагати доброю справою. Тому, весь прибуток з монетизації від переглядів та прослуховувань «Римую» буде перерахований до благодійного фонду DOLI, який заснувала ETOLUBOV для допомоги постраждалим від війни українським сім’ям.
Чому для вас важливо знайти сучасну форму української музику?
Макс Барських: У музиці, як і в будь-якому іншому мистецтві та бізнесі я страшенно не люблю обмежень. Вірю лише в здорову конкуренцію та підтримую пільги для сфери, яку пропонує суспільству країна. Зараз ми бачимо в чартах Apple Music або будь-якої іншої стрімінгової платформи, що український слухач як і раніше захоплений російськими треками та музикантами. Що з цим робити? Cтворювати більше сучасної, але якісної попмузики українською мовою. Наша мова раз і назавжди повинна знайти свій музичний сленг, стати невід’ємною метафорою кожної миті. Мова повинна вийти на побутовий рівень життя, ставши його саундтреком. Тільки таким чином ми витіснемо російську музику не лише з чартів, але й наших вух.
Моя особиста думка, українські виконавці повинні шукати свою риму в жанрі, в якому звикли створювати музику.
ETOLUBOV: Раніше я часто чула поради та попередження про те, що на українській поп-сцені буде непросто. В нас забагато співачок, надто висока конкуренція, а попит на артистів та їхні шоу навпаки не дуже високий. І це ніби слушна думка, але музиці все влаштовано трохи складніше. Тут немає сформованого попиту, на який ринок відповідає пропозицією. Ти або створюєш щось нове, цікаве, ще нечуване, довіряючись тільки власній інтуїції і люди кажуть тобі «так!», тому що емоція, подив, живий інтерес… Або ти робиш те, що вже було записано та придумано багато разів задовго до тебе. І тоді ринок завжди буде для тебе складним, аудиторія – невдячною, а ЗМІ – зверхніми та чужими. Тому я думаю, що пошук саме сучасної форми української музики – це перманентна щоденна задача для кожного артиста. В тому числі і моя.
Загалом, чи могли б ви дати їй оцінку, ґрунтуючись на 8 місяцях війни?
Макс Барських: Серед позитивних змін неможливо не відмітити той факт, що більшість російськомовних українців зараз переходять на рідну мову. І це є результатом органічних трансформувань не тільки нас з Любою, але й інших артистів. Головна особливість цих змін — свідомість вибору без будь-якого тиску. Тільки так це матиме результат.
Мінус у тому, що деякі буквально забувають про те, що російська мова не є власністю нашого з вами агресора. Ми повинні відмовлятися від усього, створеного у рф, але не від того, що виникає завдяки праці наших людей, нехай навіть і російською.
У мене чимало хітових російськомовних пісень, яким я завдячую своєю популярністю. І знаєте, багато українців завжди просять їх виконувати на концертах, бо вони не стільки про мову, скільки про особисті емоції, переживання, власні історії, прожиті людьми під ці саундтреки. Але найголовніше, ця музика створена нашими земляками. Тому, тут важливим є реалістичне уявлення суті питання.
ETOLUBOV: Українській музиці я можу дати тільки позитивну оцінку. Ті артисти, кого я знаю і за ким слідкую важко працюють. Концерти, тури, акції, інтерв’ю – потужна активність заради допомоги. Це заслуговує на вдячність та повагу. Тим часом, з’являються нові імена – якісна, сучасна поп-музика, що не отруєна війною. Молодь пише про те, що довкола них – повітряні тривоги, вибухи, пусті вулиці. Але самі вони та їх пісні залишаються чистими, ніжними, романтичними. Від цього іноді ком в горлі. Вони б мали жити інакше.
Яка історія створення цієї пісні та дуету?
ETOLUBOV: Історія пісні з самого життя. Нам не потрібно було нічого вигадувати. Ця пісня про кохання на відстані. Про розлуку з близькими людьми. Це те, що зараз переживають мільйони українських сімей. І в рамках релізу ми активно звертаємо на це увагу, знаючи, що пісню послухають люди не тільки в Україні, а в багатьох інших країнах.
А щодо до дуету, така ідея завжди була десь поряд. Як співачка ETOLUBOV я свої перші кроки робила разом з Аланом Бадоєвим. Він завжди вірив в мене. Разом ми зняли три кліпи (цей – четвертий). І досягли помітного успіху з роботою «Манго». Пісня потрапила у всесвітній EQUAL Playlist від Spotify. Макс, в свою чергу, завжди сприймав нашу співпрацю позитивно. Хоча Алан – його продюсер. В таких випадках в артистів часто починаються ревнощі. Артисти хочуть, щоб всі найкращі ідеї найкращих майстрів були втілені саме в їх проекті. Але Макс – не такий. Він добра та щира людина. Чим більше я його пізнавала, тим краще розуміла: якщо співати дуетом, то тільки з ним!
Зараз іноземні музиканти самі, або в колаборації присвячують пісні Україні (Maneskin, Калуш х The Rasmus, Бумбокс х Pink Floyd тощо), чию роботу вт вважаєте вдалою або такою що надихає?
Макс Барских: Я з великою вдячністю сприймаю підтримку західних артистів. Це великий кредит довіри. І ми назавжди повинні запам’ятати добро та чуйність людей, наслідуючи їх приклад на майбутнє. Це справжні уроки життя для нашого шоу-бізнесу: бути дружніми, людяними, бути прикладом для свого слухача.
ETOLUBOV: Думаю, що поза конкуренцією в цьому списку дует Бумбокс та Pink Floyd. Для українців «Червона калина» стала гімном сучасної війни за свободу та гідність. Для легендарних Pink Floyd – це перший реліз за дуже довгий час. Ми живемо, наче у сні.
З точки зору творчих колаборацій – це, я думаю, тільки початок. Разом з виходом «Римую» я та моя команда запускаємо благодійний фонд DOLI. Ми хочемо допомагати українським сім’ям, але не тільки прямими коштами чи речами, але й опосередковано – через культурні заходи, концерти, колаборації зі світовими зірками. На щастя, вони зараз відкриті для цього.
Читайте також: МУЗИКА ПЕРЕМОГИ У СТИЛІ ФОЛЬК-НУАР: ПРЕМ’ЄРА КЛІПУ ВІД BALAKLAVA BLUES