UA
RU

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II

Редагувати переклад
Оленка Мартинюк із Лондону спеціально для Marie Claire Україна.
Оленка Мартинюк

Оленка Мартинюк, fashion-журналістка

Платиновий ювілей королеви Єлизавети II — безумовно подія історичного масштабу. Ніколи коли раніше в історії британський монарх так довго не знаходився на троні. 4 дні вся країна святкувала цю знаменну подію.

Британія почала готуватись до ювілею зазделегідь: у вітрині чи не кожної крамниці була розміщена посвята королеві: вітання чи фото її величності. Книгарні робили підбірки книг про королеву у своїх вітринах. Кондитерські вигадували десерти на її честь, а бари — коктейлі. Легендарний магазин Fortnum&Mason кожну вітрину присвятив улюбленим речам королеви: серед них чаювання, конвалії, коргі тощо. Багато людей завітали до Лондона спеціально на ці святкування. У британській столиці всі ці 4 дні з 2 по 5 червня панувала справді святкова атмосфера, котру підсилювали вуличні вечірки на честь ювілею. Їх мало бути аж тисяча. Чи не кожна вулиця організовувала свою: були ті, які відкриті для всіх, або ж приватні. Навіть церкви проводили вечірки у своїх двориках. Була створена навіть інтерактивна мапа таких вечірок. Всі вулиці міста були прикрашені прапорами, багато хто з жителів Лондона вивішав їх на своєму домі чи вікні.

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 89

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 7

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 6

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 5

платиновий ювілей Єлизавета ІІ

Потрібно зазначити, що всі 4 дні святкувань за прогнозом мали бути дощі, але вони не йшли і паради відбувались по запланованому графіку.

У штаб-квартирі Sotheby’s організували виставку портретів англійських королев. Серед них полотно Енді Волхола «Правляча королева», написане у 1985 році. Відомий митець сказав, що зробив його, адже хотів стати таким же відомим як королева Англії. Єлизавета придбала цей портрет самої себе на 60-річчя свого правління.

sotheby's warhol elizabeth

Фото: sothebys.com

Розповім про найбільш вражаючі святкування, на яких мені вдалось побувати, адже багато святкувань були закритими до публіки.

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 8

Перший день святкувань 2  червня у четвер проходив щорічний парад Trooping the Colour, свято британської авіації, який відбувається на вулиці the Mall, котра веде від Букінгемського палацу до Трафальгарської площі. Тоді жителі Лондона приходять у парк Святого Джеймса, який розміщений поруч з дорогою, і влаштовують пікніки. Вони приходять із елегантними корзинками і відкорковують шампанське, а потім ласують полуницею. На великих екранах, розміщених у парку, можна побачити королівську сім’ю на знаменитому балконі. Royals також спостерігають за авіа-шоу. Доречі, цього року одна з авіа-фігур була у вигляді цифр 70 — саме стільки Єлизавета II на троні! Варто зазначити, що останнім часом королева не дуже добре себе почувала, тому вона була присутня не на усіх заходах до ювілею свого правління.

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 4

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 10

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 11

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 12

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 12

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 3

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 15

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 16

 

Четвертий день святкувань 5 червня у неділю — парад на вже знайомому The Mall. Дійство тривало 2,5 години з 14:30 до 17:00. Програма була онлайн, можна було дивитись також live трансляцію. Доречі, на усіх локаціях було так багато людей, що мобільний інтернет просто не витримував.

Отож, фінальний парад до ювілею правління Єлизавети складався з 4—х частин.

Перша — військовий парад, під час якого вперше за 20 років по вулицям Лондона проїхала золота карета, якій вже 260 років. У ній «сиділа» голограма молодої Єлизавети II. Виглядало дуже сучасно!

Друга частина — посвята декадам, впродовж яких королева правила, починаючи із 1950-х. Постановники шоу зібрали всі типові речі для кожної з декад: авто, одяг, танці тощо. Також кожне десятиліття відкривав даблдекер, на якому були зображені фото королеви тих часів та знамениті події тої декади. На верхній платформі автобуса танцювали відомі британці різних сфер. Наприклад, на даблдекері 90-х були Кейт Мос та Наомі Кемпбел.

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 17

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 2

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 19

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеви Єлизавети II-Фото 20

Третя частина шоу була присвячена, власне, життєпису королеви. Вона була майстерно візуалізована: там були і люди в костюмах рослин, і тварин. Звісно, був святковий торт і коргі як вишеньки на ньому.

Фінальна частина відбувалась перед самим Букінгемським палацом, на сцені одразу перед знаменитим балконом виступав Ед Ширан. Він заспівав знамениту «Perfect», чим дуже всіх розчулив. Після його виступу двері балкону відчинились і на нього вийшла королева із своєю сім’єю. Вона була у яскраво-зеленому. Усі присутні почали співати гімн — момент був дуже урочистий. Далі — невеликий салют і, ось і закінчення святкування.

Впевнена, що ці враження стануть неймовірними спогадами на все життя! А саме святкування ввійде в історію.

Текст та фото: Оленка Мартинюк

Читайте також: ВІКТОРІЯ БЕКХЕМ В ОРИГІНАЛЬНИЙ СПОСІБ ПРИВІТАЛА КОРОЛЕВУ ЄЛИЗАВЕТУ ІІ

Статьи по теме