UA
RU

Король Норвегії та королева Швеції на виступах Катерини Кухар та Олександра Стоянова

Редагувати переклад
Завершується благодійний «Тур солідарності» на підтримку України Grand Kiev Ballet містами Норвегії, який ініціював Олександр Стоянов. Під час туру артисти не лише збирають кошти для українських дітей, а й розповідають справжню правду про війну в Україні.

Катерина Кухар 12

Вистави розпочинаються з короткого інформаційного відео про війну в Україні, а закінчуються тим, що вся зала глядачем стоїть під гімн України. Одну із вистав «Тура Солідарності» на підтримку України, а саме в Осло, нещодавно відвідав його Величність Король Норвегії Гаральд, а також мер  Осло Маріанна Борген, президент норвезького парламенту Масуд Гараххані, депутат парламенту Гурі Мелбі. Український посол у Норвегії В’ячеслав Яцюк перед виставою зачитав звернення Першої леді України Олени Зеленської. Зі своєю промовою до уряду до норвезького народу звернулися й самі артисти Катерина Кухар та Олександр Стоянов.

«Як і весь цивілізований світ члени Grand Kiev Ballet шоковані злочинами проти людства, які відбуваються на нашій Батьківщині. Сьогодні ми на інформаційній передовій. Ми розповідаємо глядачам, які до нас приходять на спектакль «Жизель», про реальну війну в Україні. Норвежці демонструють солідарність із українським народом, купуючи квитки на спектаклі, адже частина коштів від продажу квитків іде на підтримку українських дітей, в організацію «Врятуйте дітей», — Олександр Стоянов.

балет Україна

Катерина Кухар

За місяць ми відвідали 16 міст Норвегії. Також солідарність демонструють реальні дії Норвегії, яка у квітні передала Україні протиповітряні ракетні системи Mistral, 4000 протитанкових ракет, захисне обладнання та багато іншого. Норвегія вперше відступила від свого принципу з 1959 року не постачати зброю країнам, що воюють».

«У нашій трупі танцюють артисти, які просиділи зі своїми дітьми понад тиждень у підвалах. З 24 лютого весь цивілізований світ розуміє, що на планеті Земля більше ніхто не може бути у безпеці. Першого дня війни ми зі Стояновим були на гастролях у Франції, а наші діти в Україні. О 5-й ранку нам зателефонувала няня наших дітей, що плакала, і сказала, що Київ бомблять. Я навіть не можу вам передати весь той жах, який ми пережили, перебуваючи далеко від Батьківщини, від наших дітей та батьків. Ми не могли нічим допомогти своїм дітям. Наш рейс до Києва скасували. У нас було заздалегідь куплено квитки з Франції до Києва на 24 лютого, на 17 вечора.

Я нічого не могла робити, поки не побачила своїх дітей, але я знайшла в собі сили після місячної перерви повернутися до роботи, щоб розповідати людям про нашу культуру і трагедію, яку переживає наш народ», — Катерина Кухар.

Катерина Кухар 3

Після Норвегії артисти балету продовжуть тур містами Швеції. Раніше Катерина та Олександр зустрілися з королевою Швеції Сильвією. В Стокгольмі виставу «Жизель» за участю Grand Kyev Ballet вшанували своєю присутністю її Величність Королева Швеції Сільвія та Його Королівська Високість Принц Карл Філіпп. Серед почесних гостей були також Міністерка культури Швеції пані Жанетт Густафсдоттер, мер Стокгольму Анна Кеніг Йерлмир.

королева Швеції

Перед виставою посол України в Швеції Андрій Плахотнюк зачитав звернення від Першої Леді України – Олени Зеленської: «І ми мусимо говорити, танцювати і воювати за те, щоб в Україні – а, значить, і в Європі – настав мир», — йшлося у зверненні Олени Зеленської.

«Як й весь цивілізований світ Швеція підтримує Україну. Ми мали можливість спілкуватися з швецькою королівською родиною в особі Королеви Сильвії та Принца Карла Філіпа, й ми ще раз переконались, що вони дуже співчувають горю нашого народу. Ми мали можливість обговорити з ними проблеми, що пов’язані з війною в Україні. Говорили про стан України на сьогоднішній день, про розбомблені будівлі у наших містах, про те, як важко зараз дітям. Й, найголовніше, що вже зараз необхідно думати про відбудову України після закінчення війни. Шведи високо оцінили наше балетне мистецтво й готові розглянути питання допомогти українцям у відбудові Київського державного фахового хореографічного коледжу яким я керую»,, — Катерина Кухар.
балет Кухар
 
Кухар Стоянов
«Після вистави «Жизель» у нас була можливість поспілкуватись з українськими переселенцями, яких ми запросили на балет. Було дуже багато діток, які розповіли не тільки про те як їх зустріла Швеція, але й про свою головну мрію – скоріш повернутись додому», — Олександр Стоянов.

У березні Олександр Стоянов провів благодійні вистави у Франції разом Grand Kiev Ballet, завдяки чому було зібрано кошти на покупку медичного автомобілю, який був переданий для львівської області. Також Катерина Кухар та Олександр Стоянов танцювали у благодійному Гала-концерті на підтримку України у Гранд опера, всі виручені кошти від продажу білетів, було зібрано 300 000 євро,  відправили Alliance Urgences Ukraine.

Фото надала пресслужба

Читайте також: КАТЕРИНА КУХАР: ДОПОЛНЕНИЕ К ПОРТРЕТУ

Статьи по теме