18 травня ALEKSEEV відзначає День народження. Ми вітаємо одного з найцікавіших українських артистів, а вам пропонуємо дізнатись іменинника ближче.
Віддавати і не отримувати натомість — украй важко. Розкажіть, звідки черпаєте натхнення?
Коли людина має справу, вона одержима ідеєю. Це допомагає йому зберігати інтерес до завтрашнього дня, стимулює до нових звершень. Кожен мій день пов’язаний із музикою: з тією, яку слухаю у плеєрі, або з моїми піснями. Я весь час у пошуку нових ідей, це надихає.
Наскільки важлива вам підтримка ззовні?
Без своєї сім’ї, моїх фанів, команди, яка працює зі мною, у мене ніколи нічого не вийшло б. Вони завжди поряд, і я це відчуваю.
Назвіть останню пісню, яку ви додали у свій плейлист. Чим вона вас зачепила?
Пісня Miles to go групи Stateless. Люблю музику, яка під час прослуховування допомагає тобі малювати картину у своїй уяві. Це дуже атмосферне полотно зі своєю історією, яку ми мешкаємо за кілька хвилин. Голос вокаліста звучить одночасно легко і напружено, ніби кричить звідкись із прірви, намагаючись покликати на допомогу. У фіналі ти стоїш біля обриву, бачиш перед собою гарний краєвид і нарешті розумієш, що цей голос звучить у самому серці, намагаючись достукатися до тебе та розбудити.
Які з прочитаних книг вплинули на вас як на людину? А які як на артиста?
Говоритиму про твори, прочитані недавно.
«Подорож до Щастівська» Василя Стуса ілюструє бажання талановитої людини знайти своє місце в середовищі, що багато в чому контрастує з його внутрішнім світом. Утопічні погляди героя часто конфліктують із подіями, що відбуваються з ним. Його постійний монолог видався мені близьким.
Ще вивчаю біографії музикантів, написаних особисто артистами чи журналістами, які стежили за їхньою творчістю. Нещодавно мені в руки попалися мемуари Кіта Річардса, гітариста The Rolling Stones під назвою «Життя», а також історії пісень гурту Radiohead, зібраних Джеймсом Дохіні.
Багато артистів, як українські, так і зарубіжні, досягши певних успіхів у музиці, прагнуть підкорювати кінематограф. Чи думали ви про те, щоб знятися в кіно?
Так, мене відвідували такі думки. Хочеться виглядати переконливо у цьому, не розпорошуючись на щось несуттєве. Щоби за свою роботу було не соромно. Під час підготовки нашого нового шоу, музичного спектаклю «Моя зірка», я багато часу проводив у репетиційних залах, працюючи над акторськими етюдами та номерами. Це дуже складно, якщо ти не маєш потрібної освіти. Мені довелося брати приватні уроки сценічної пластики та акторської майстерності у кількох спеціалістів. Через деякий час почав робити невеликі успіхи. Я не дуже вірю в спонтанні пропозиції знятися в кіно, що надходять артистам та музикантам, які не мають потрібної підготовки. Як правило, це дуже поверхова творчість, без особливого інтелектуального навантаження. Якщо я й отримаю колись шанс знятися в кіно, мені знадобиться багато часу, щоб я зміг якісно реалізувати себе.
Які фільми ви вважаєте гідними уваги? Ваш топ-5 картин, які має подивитися кожна людина за своє життя.
“Мене там немає”. Незвичайна автобіографія Боба Ділана виділяється серед картин цього жанру. Музикант представлений тут відразу кількома акторами, які демонструють різні періоди його життя. Особливий інтерес викликає Кейт Бланшетт, яка також зіграла артиста. Тільки заради її роботи варто звернути увагу на цей фільм.
“Кролик Джо-Джо”. Знову нестандартне бачення тематики, яка цього разу стосується Другої світової війни. Фільм викликав багато суперечок, що вже цікаво.
“Пролітаючи над гніздом зозулі”. Просто люблю це кіно та великого Джека Ніколсона.
«Опівнічний ковбой» – драма, що описує зародження справжньої чоловічої дружби. Ця історія виховує благородні позиви. Люблю, коли після фільму ти ще деякий час думаєш лише про це кіно, наче це сталося з тобою у реальному житті.
«Червоні черевички» фільм-визнання любові до мистецтва. Щоразу переглядаючи його, дізнаєшся його по-новому, а це, мабуть, головна ознака класики.
Ви вже 5 років у шоу-бізнесі. Розкажіть про те, що ви вважаєте своїми перемогами, що поразками.
Щасливий, що мені вдалося знайти свого глядача. Все інше вже похідне: дорогі кліпи, номери, великі шоу або хітові треки. Були й важкі ситуації, звісно. Все це шлях, який зробив мене професійного артиста.
Головне, що є люди, об’єднані моєю музикою, і це має справжню цінність.
Ви вважаєте себе досить досвідченим артистом? Чи шоу-бізнес — це та сфера, яка завжди може зробити свої сюрпризи?
На цьому терені завжди є новий шлях. Перебуваючи в атмосфері постійної конкуренції, потрібно постійно відкривати собі незвіданий коридор і йти нею до кінця. У нашій професії немає фінішу. Коли бачиш Роберта Планта через 40 років його концертної діяльності у всеозброєнні, тобі опановує бажання дістатись зірки і насолоджуватися її яскравим світлом.
Хто із відомих особистостей вас надихає? Чи є серед них ті, на яких ви хочете дорівнювати?
Джімі Хендрікс за своє коротке життя встиг заснувати школу «неправильної», «іншої» музики. Його послідовники підкорили своїм талантом мільйони людей. Один з них Флі: басист усіма відомого гурту RHCP, що входить до Зали слави рок-н-ролу. У юнацтві цей подаючий надії бас-гітарист зробив татуювання, відобразивши портрет геніального Джімі на своєму передпліччі. Надалі він став одним із найкращих майстрів гри на басу. На його рахунку безліч найкрасивіших пісень не лише свого основного колективу, а й супергрупи Atoms for Peace, голосом якої є Том Йорк, фронтмен культових Radiohead. Все це люди, які зіграли велику роль у моєму культурному вихованні.
Чи вважаєте себе кар’єристом? Чи займає робота більшу частину вашого часу?
Абсолютно точно є фанатом своєї справи. З 10-ти літнього віку бачу у ній своє призначення. Тільки в музиці можу бути корисним для суспільства.
Вкладати в треки історію, переживання та емоції, ймовірно, досить виснажливе заняття. Чи трапляються у вас емоційні вигоряння? Якщо так, то який ваш “рецепт” порятунку.
Творчість вимагає від тебе правди. Коли погано, кричи про це. Якщо щасливий, то не бійся поділитися переживаннями з усім світом. Приховаєш істину, і ніхто тобі не повірить!
ALEKSEEV – це музичний проект чи справжній ви? Наскільки ALEKSEEV є органічним Микиті Алексєєву?
Глядач буде відданий лише щирому артисту. Лише сповідь на сцені зможе заслужити справжні овації.
Слухайте пісню ALEKSEEV «Ревність»: