UA
  RU

  Перша леді України Олена Зеленська опублікувала в інстаграм відкритий лист до глобальних ЗМІ

  Перша леді України Олена Зеленська опублікувала на своїй сторінці в інстаграм відкритий лист до глобальних ЗМІ у відповідь на численнні запити на інтерв’ю.

  Олена Зеленська


  Перша леді наголосила, що війна, яку розпочала Росія — це бомбардування цивільної інфраструктури, масові вбивства мирного населення, в тому числі дітей. Хворі люди не мають доступу до необхідних ліків, сім’ї розлучаються, люди втрачають домівки.

  А також, що війна в Україні — це війна в Європі. Необхідно якнайшвидше закрити небо!


  Відкритий лист Олени Зеленської до представників світових ЗМІ

  До мене зараз звертаються представники ЗМІ з усього світу з проханням про інтерв’ю.

  Хочу відповісти цим листом одразу всім. Це моє свідчення з України.


  У те, що відбулося, неможливо було повірити ще трохи більше тижня тому. Моя країна була мирною, а мегаполіси, міста й села були сповнені звичного життя.

  24 лютого ми прокинулися з оголошенням початку війни. Український кордон перетнули танки, у наш простір увірвалися літаки. Міста оточили ракетні установки.

  Я свідчу: попри запевнення пропагандистів Кремля, які називають це вторгнення «спецоперацією», – це вбивство мирних людей!  Найстрашніше читати про жертв серед дітей. Про восьмирічну Алісу, яка загинула на вулиці Охтирки – дідусь намагався прикрити її своїм тілом. Або про Поліну з Києва, яка загинула від обстрілу разом із батьками. Про 14-річного Арсенія… У колись мирному передмісті столиці осколок поцілив хлопчику в голову, а швидка просто не змогла доїхати під вогнем.  

  Коли Росія вкотре скаже, що «не веде війну проти мирного населення» – я назву ці імена найпершими.


  Я свідчу: наші жінки та діти тепер живуть у бомбосховищах та підвалах. Ви, певне, бачили ці знімки з київського та харківського метро, де люди лежать долі разом із малечею та домашніми улюбленцями. Для когось – ефектні кадри, але для українців уже тиждень – це нова страшна реальність.

  Є міста, у яких сім’ї не можуть вийти з бомбосховищ по кілька діб.

  Наші діти вчать у підвалах уроки. І народжуються там, бо під землю мусили переміститися пологові будинки. Перша дитина війни, яка побачила не мирне небо, а бетонну стелю підвалу, з’явилася на світ у першу добу вторгнення. Тепер малюків, які у своєму житті ще не знали миру, вже кілька десятків.


  Я свідчу: ця війна ведеться проти мирного населення не тільки обстрілами: люди, які залежать від постійного лікування та догляду, не можуть його якісно отримати.

  Чи легко колоти інсулін у підвалі? А дістати під обстрілами ліки від астми? Не кажучи вже про тисячі онкопацієнтів, для яких відклалися життєво важливі хіміотерапія та опромінення.

  лист Олени Зеленської 3

  лист Олени Зеленської
    

  війна Україна Росія

  #ВсеБудеУкраїна!

  Фото: офіційна Інстаграм сторінка @olenazelenska_official

  Читайте також: ЖІНОЧА СПРАВА. ТРИ ІСТОРІЇ: ЯК ЦЕ – ЧЕКАТИ

  Статьи по теме