UA
RU

Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури

Редагувати переклад
Комітет літературознавчих наук Польської академії наук висунув українського поета, прозаїка і члена Українського ПЕН Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. 

Сергій Жадан

“Жадан – один із найвидатніших поетів України та чудовий прозаїк, чиї твори перекладені багатьма мовами та відзначені нагородами у світі – є, на наш погляд, письменником щабля Нобелівської премії. Його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців. Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно вслухається у них. Сьогодні поет перебуває у своєму Харкові. І він бореться”, – зазначено у зверненні.

Польська академія наук також засудила вторгнення Росії в Україну і висловила солідарність з українцями, які борються проти російської навали:

“Вільна Україна – це і наша справа, тому ми всі намагаємося допомагати українцям. Також, як люди науки, ми повинні взяти на себе відповідальність щодо надання реальної допомоги академічному середовищу України. Це має людський і етичний вимір, але також і геополітичний. Утримати Україну в орбіті європейської культури – це питанння нашої безпеки в Польщі та в Європі”.

#ВсеБудеУкраїна!

Інформація: pen.org.ua

Фото: офіційна Фейсбук сторінка Сергія Жадана

Статьи по теме