UA
  RU

  Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури

  Редагувати переклад
  Комітет літературознавчих наук Польської академії наук висунув українського поета, прозаїка і члена Українського ПЕН Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. 

  Сергій Жадан


  “Жадан – один із найвидатніших поетів України та чудовий прозаїк, чиї твори перекладені багатьма мовами та відзначені нагородами у світі – є, на наш погляд, письменником щабля Нобелівської премії. Його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців. Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно вслухається у них. Сьогодні поет перебуває у своєму Харкові. І він бореться”, – зазначено у зверненні.

  Польська академія наук також засудила вторгнення Росії в Україну і висловила солідарність з українцями, які борються проти російської навали:


  “Вільна Україна – це і наша справа, тому ми всі намагаємося допомагати українцям. Також, як люди науки, ми повинні взяти на себе відповідальність щодо надання реальної допомоги академічному середовищу України. Це має людський і етичний вимір, але також і геополітичний. Утримати Україну в орбіті європейської культури – це питанння нашої безпеки в Польщі та в Європі”.

  #ВсеБудеУкраїна!

  Інформація: pen.org.ua


  Фото: офіційна Фейсбук сторінка Сергія Жадана

  Статьи по теме