Cinema for Victory 2025: усі переможці українського кінофестивалю
Відбулася урочиста церемонія закриття Ukrainian National Film Festival Cinema for Victory 2025. Оголошені переможці кінофестивалю.
Журі відзначило сім документальних фільмів, знятих під час російсько-української війни.
Cinema for Victory – фестиваль кіномистецтва воєнного часу. Це унікальна подія, яка не лише відзначає здобутки українського кінематографа, а й стає потужним культурним голосом у боротьбі за свободу та незалежність України. Цього року журі кінофестивалю відзначило сім документальних фільмів, знятих під час російсько-української війни.
Гран-прі кінофестивалю Cinema for Victory 2025 здобула стрічка “Homo amans”.
Фільм висвітлює дві великі трагедії, які пережила Україна. Це Друга світова війна та сучасна війна. Через історії свідків і учасників тих подій стрічка проводить паралелі між минулим і сьогоденням. Автори нагадують, що навіть у XXI столітті жахи війни повторюються.
Стрічка показує короткі історії митців, виражені в танці та музиці. Події фільму відбуваються у “поцілованих війною” містах, де герої не припиняють мріяти та творити. Кожен індивідуальний біль та спомин про майбутнє зливається у спільний колективний роздум, де вчорашній день змішався з мріями та надіями завтрашнього.
Фільм про українських полярників на фронті та в Антарктиці. У березні-квітні 2024 року журналіст Геннадій Куркін та оператор Руслан Бєлозьоров пройшли весь шлях перезмінки річних експедицій на станції “Академік Вернадський”.
Це перший повнометражний фільм від української авіаційної команди AEROTIM. Стрічка розповідає про неймовірну роботу армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України – “крил” піхоти. Уперше розказані історії відважних пілотів-вертолітників. Глядачі дізнаються про критичні моменти перших днів війни, сміливі та смертельно небезпечні операції з рейдами в тил ворога.
Український актор Олександр Печериця 24 лютого 2022 року мав поїхати на гастролі у Львів з виставою “Украдене щастя”. Натомість узяв до рук зброю і поїхав захищати Україну на Харківщину. Під час ротацій і відпусток Олександр грав у театрі, проводив концерти, вчився на військового психолога та намагався якомога частіше спілкуватися зі своїм маленьким сином. З часом він почав відчувати певну двоїстість свого життя, де персікаються світ війни і світ мистецтва. Невизначеність майбутнього щодо кар’єри, сім’ї, країни і водночас нездатність вплинути на щось змусили Олександра задуматися над сенсом свого нового життя.
Це перша документальна хроніка, яка розповідає про наступальні дії України на території рф у серпні 2024 року. У фільмі використано відеоматеріали комунікаційних підрозділів бойових бригад. Тут показані унікальні кадри, зафільмовані в перші дні операції. Автори розповідають про підготовку командирів, розробку стратегії наступу, штурми та трофеї.
Фільм про силу співчуття та волонтерства в найтяжчі часи. Він розповідає про людей, які під час повномасштабної війни в Україні займаються порятунком тварин. Це різні історії різних героїв – фахівців, волонтерів, ентузіастів, представників різних поколінь, яких об’єднує любов до природи, – про те, як важливо залишатись людьми навіть у найскладніших обставинах.
Фото: Cinema for Victory