Еволюція української валюти на виставці “Гривня. Більше ніж гроші”
Національний центр “Український Дім” та Національний банк України представили виставковий проєкт “Гривня. Більше ніж гроші”, присвячений національній валюті.
Виставка проходить в Українському Домі.
“Гривня. Більше ніж гроші” – це виставка-експедиція, що розкриває багатогранність національної валюти, її символічні, історичні та мистецькі аспекти.
“Гривня – це не лише грошова одиниця, а й відображення етапів становлення української нації, політичних трансформацій та безперервного культурного діалогу між поколіннями. Як і державні символи – український герб, прапор і гімн – національна валюта є невід’ємною складовою державного суверенітету, носієм історичної пам’яті та ідентичності. Гривня символізує нерозривний зв’язок між минулим, сучасним і майбутнім нашої держави”, – розповідають організатори.
Це виставка-експедиція, що розкриває багатогранність національної валюти.
На виставці представлена еволюція української валюти. Вона простежується від її зародження в Русі до появи банкнот Української Народної Республіки й далі – до відродження гривні в часи незалежності. Цікаво, що цю історію можна побачити на банкнотах і монетах. Кожна фіксує дух своєї епохи та зберігає відбиток боротьби українців за свободу.
“Зовнішній вигляд українських грошей змінювався з плином часу, відображаючи суспільні тенденції, збагачуючись новими стилями й технологіями. Гривня розповість, що для нас є цінним, чиї імена варто пам’ятати, до чиїх голосів прислухатися, хто ми є та ким хочемо бути завтра”, – зазначають організатори.
На виставці представлена еволюція української валюти.
На виставці представлені ескізні розробки до українських грошей Олександра Богомазова, Георгія Нарбута, Василя Кричевського, Михайла Бойчука, Мирона Яціва, Василя Лопати та інших. Експозиція міститить архівні матеріали, артефакти та твори митців, що є рефлексією на історичні події. Зокрема тут можна побачити твори Алли Горської, Миколи Касперовича, Олександра Животкова, Олега Тістола, Романа Мініна, Олександра Ранчукова, Алевтини Кахідзе.
Експозиція міститить архівні матеріали, артефакти та твори митців.
Виставка проходитиме в Національному центрі “Український Дім” (вул. Хрещатик, 2) з 28 березня по 11 травня 2025 року. Вартість квитків: повний – 120 грн; пільговий – 50 грн (для школярів та студентів).
Фото: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України