Закрити
Метрополітен-опера
Культура

“Мати Херсона”: Метрополітен-опера створює оперу про депортацію українських дітей

У Нью-Йорку представили перший уривок з майбутнього твору

Поділись:

Мати Херсона” – нова опера українського композитора Максима Коломійця, заснована на реальних історіях: постановка Метрополітен-опера нагадає світові про трагедію.

Мати Херсона Метрополітен-опера

Метрополітен-опера представила перший уривок з опери про депортованих українських дітей.

2 червня у Нью-Йорку Метрополітен-опера представила перший уривок із майбутньої постановки “Мати Херсона”. Ця опера розповідає про депортацію українських дітей та мужність матерів, які вирушають у небезпечну подорож, аби повернути своїх дітей додому.

Опера “Мати Херсона”

Оперу створено українським композитором Максимом Коломійцем у співпраці з американським драматургом Джорджем Брантом. Сюжет заснований на реальних історіях жінок із Херсона, які перетинали лінії фронту, щоб визволити своїх дітей з фільтраційних таборів у тимчасово окупованому Криму.

Світова прем’єра опери “Мати Херсона” запланована на жовтень 2026 року. Вона відбудеться у Польській національній опері у Варшаві. Метрополітен-опера покаже постановку в сезоні 2027–2028 років. Одну з головних ролей виконає відома сопрано Ерін Морлі. Диригенткою стане Кері-Лінн Вілсон, режисеркою – Барбара Висоцька.

“Ми не хочемо, щоб світ забував про те, що відбувається. Це наш художній спосіб нагадати про трагедію”, – заявив генеральний директор Метрополітен-опера Пітер Гелб.

Нагадаємо, що ідея замовити оперу українському композитору народилася під час зустрічі Пітера Гелба з першою леді України Оленою Зеленською. Команда Метрополітен-опери розлянула 72 заявки від українських композиторів.

Метрополітен-опера: підтримка України

Із початку повномасштабного вторгнення росії Метрополітен-опера активно підтримує Україну. Тут створили Ukrainian Freedom Orchestra, припинили співпрацю з артистами, які підтримують режим путіна. А також регулярно проводять благодійні концерти на підтримку українців.

Фото: Kathyasimon / Wikimedia Commons, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України

Слідкуйте за новинами в
Також читайте