Закрити
UA
Культура

Мода у просторі: тренди інтер’єрного дизайну

Поділись:

Як перетворити житлову площу на модні апартаменти. У нашому огляді все, що потрібно знати про інтер’єрні тренди.

26087960553_86dc7a04f4_z

Житло для багатьох сучасних людей перестало бути лише місцем для сну та їди. Тут ми відпочиваємо, розслабляємось, приймаємо гостей та шукаємо натхнення. Саме тому кожна деталь у будинку має бути ретельно продумана. Розповідаємо про найпопулярніші інтер’єрні тренди, які перетворять ваш будинок на стильний простір, здатний подарувати максимальний затишок і зробити його власника трішки щасливішим.

ЛОФТ

Історія лофтів почалася в США за часів Великої депресії. Заводи раптово розорялися, тому спорожнілі промислові будинки на Манхеттені почали здавати під житло за найнижчими цінами. Це були досить грубі простори: величезні вікна, високі стелі, бетонні підлоги, стіни з голої цегли. Але був у них один великий плюс: квартири ідеально підходили творчим особистостям, які перетворювали їх на майстерні та приміщення для гучних вечірок. Поступово старі робочі квартали стали вважатися богемними районами: сюди підтягнулися шановні люди, і ціни на житло почали зростати. У 90-х такі квартири стали престижними, а їхня популярність досягла Європи.

У 2000-х стиль лофт дійшов і України. Але тут справа набула іншого повороту: звичайні житлоплощі стали декорувати під вільні арт-простори, імітуючи атмосферу занедбаної фабрики. За першими вдалими результатами було продовження — у столиці з’явилися перші складні, продумані проекти у стилі лофт.

Сьогодні лофт люблять за ідеальний баланс агресивності та лаконічності, грамотне поєднання вишуканих меблів та шорстких поверхонь. І, незважаючи на ілюзію «недосконалості» оздоблення, такий інтер’єр вважається одним із наймодніших і найдорожчих у світі.

[metaslider id=37726]

 

ЕКЛЕКТИКА

На початку ХХ століття поряд із лофтом авангардисти спробували створити щось нове. Але проблема в тому, що вони постійно наштовхувалися на те, що вже знаходило своє відображення в минулому. Незабаром вони зрозуміли, що новий стиль в інтер’єрі може бути створений тільки при запозиченні деяких рис вже існуючих напрямків. Це ідея лягла в основу нової ідеології — еклектики, при якій всі елементи різних інтер’єрів перемішуються, народжуючи вихор емоцій та ідей.

Еклектика досі вважається ідеальним середовищем для творчої людини, і багато дизайнерів інтер’єрів не втомлюються фантазувати на цю тему, створюючи нові та цікаві варіанти житлових приміщень. Здавалося б, що складного в тому, щоби зібрати в одній кімнаті різні стилі? Адже в наш час саме цим і займається кожна домогосподарка, яка самостійно розпочала ремонт. Але тут не все так просто, як може здатися на перший погляд. Еклектика оживає з появою у квартирі господаря, який обставляє приміщення на свій смак: тут і улюблена ваза, і сімейний портрет, і старовинний бабусин сервіз. Кожен елемент декору не зіпсує інтер’єр, а, навпаки, надасть йому особливого характеру.

[metaslider id=37731]

 

МІНІМАЛІЗМ

Наприкінці 1900-х років в архітектурі та меблях почав зароджуватися конструктивізм. Світ переживав стрибок промислового виробництва, почали з’являтися машини, телефони та інші нові технології, які зробили стиль життя значно простішим. У зв’язку з цим дизайнери вирішили спростити і архітектуру житлових будинків, відмовившись від безглуздих завитків і безглуздих декорацій. У цей момент на зміну пишному європейському модерну прийшов східний мінімалізм. У дизайні житлових будинків стали повторювати інтер’єр японських квартир, позбавляючись зайвих меблів та складних форм.

В Україні справжній мінімалізм зароджується лише зараз, коли люди стали частіше подорожувати, знайомитись із культурами різних країн та світовими трендами. Все частіше зустрічаються свіжі та просторі приміщення, в яких головну роль відіграє велика кількість сонячного світла. Сьогодні український мінімалізм можна охарактеризувати як створення простору з використанням лише необхідних меблів, які покликані виконувати одразу кілька функцій. Адже багатопрофільність предметів інтер’єру дозволяє позбутися зайвих елементів та звільнити простір для повітря.

[metaslider id=37734]

 

Під вплив вічних трендів потрапила дизайнерська команда Sergey Makhno Architects. Для київського ЖК Skyline сорок найкращих майстрів України запропонували свої фантазії на задану тему, втіливши їх у апартаментах житлового комплексу.

У Skyline унікальне планування, великі панорамні вікна, велика кількість світла. І найголовніше, нам дали можливість використати сміливі рішення, довірилися до нашого бачення інтер’єру.

– каже Сергій Махно.

Так, у будівлі з’явилися повністю оформлені та мебльовані квартири, які поєднують у собі чіткість та незагромодженість мінімалізму, агресивність та лаконічність лофта, а також поєднання сучасних та класичних підходів та текстур еклектики.

Також читайте