Колір очей – це те, на що ми дуже часто звертаємо увагу, він оспівується у віршах та піснях, літературі та навіть повір’ях. Схоже, що вчені вирішили зробити прорив у науці та зробили заяву, яка назавжди змінить наші звичні уявлення про колір очей.
Так, американський доктор-окуліст Гарі Хейтінг в ефірі одного з телеканалів розповів, що колір очей людини залежить від кількості вмісту меланіну в райдужній оболонці. Насправді, у кожного з нас є лише один пігмент, що визначає колір очей – коричневий, а решта залежить від накопичення меланіну.
Читайте також: Вчені: пізня вагітність позитивно впливає на розумові здібності
Меланін може поглинати різну кількість світла. Чим більше його є в сітківці ока, тим більш насиченим і темнішим буде колір очей. Іншими словами, люди зі світлим волоссям і очима просто мають меншу кількість меланіну, ніж брюнети з карими очима.
Те саме стосується людей, наприклад, із зеленими або сірими очима – їх відтінок також визначається кількістю меланіну. До речі, накопичення цієї речовини в райдужній оболонці ока може спричиняти зміну кольору очей при різних освітленнях. Це досить просте пояснення процесів, що відбуваються. Вчені відзначають, що реакції райдужної оболонки на різні зміни довкілля – досить складний механізм, розуміння якого потребує певних знань.
Читайте також: Підіб’ємо межу: як малювати стрілки цього сезону
До речі, відразу після народження в дітей віком практично неможливо точно визначити, якого кольору будуть очі. Причина все в тому ж меланіні. Райдужна оболонка все ще продовжує своє формування, що означає протікання процесу подальшого накопичення меланіну.
Беручи до уваги слова вчених, варто визнати, що, хоч би як там було, у всіх нас тільки карі очі. А це означає, що суперечки щодо краси відтінків просто безглузді.
Статті на тему
Тренд сезону: речі з очима
Макіяж за типом зовнішності від Lancôme та Grow Brow Bar
Обхід блокувань: як навчитися мислити творчо