Закрити
UA
Культура

Українські зірки знялися у календарі “Щирі. Свята”

Поділись:

15 українських зірок знялися на благодійний календар “Щирі. Свята”, прибуток від продажу якого передадуть музею Івана Гончара.

posts-to-db-Фото 1

Телеведуча Маша Єфросиніна одягнена у костюм Івано-Франківської області (с. Корнич) початку ХХ століття

Історія проекту «Щірі» розпочалася у 2014 році, як соціальна ініціатива ТЦ Домосфера – 15 українських зірок взяли участь у зйомці в українських національних костюмах. Проект набув такої популярності, що став традицією. У 2016 році відбулося продовження – «Щирі. Спадщина». Тематика календаря на 2019 р. «Щирі. Свята». Весь прибуток від продажу третього календаря буде передано на реконструкцію Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».

posts-to-db-Фото 2

Телеведуча Леся Нікітюк одягнена у весільний стрій з Тернопільської області кінця XIX – початку ХХ століття

Щомісяця у календарі присвячено традиційному українському святу, на що вказують атрибути та елементи одягу. Кожна з 12 зіркових фотографій – 12 історій про лади та традиції з різних регіонів України. Героями зйомки стали співачки Тіна Кароль, Джамала, Ніна Матвієнко, Ната Жижченко (ONUKA), учасниці гурту Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталія Галаневич, Олександра Зарицька (KAZKA), телеведучі Маша Єфросініна, Леся Нікітюк, Марина Кухар, Руслан Людмила Григорій Решетник із сім’єю та прима-балерина Катерина Кухар.

posts-to-db-Фото 3

Тіна Кароль одягнена у весільний стрій з Івано-Франківської області (с. Космач), Гуцульщина кінця XIX – початку ХХ століття

Для зйомки, яка тривала понад 17 годин, команда проекту та стиліст Наталія Каменська підібрала 20 автентичних костюмів кінця XIX – початку XX століття. Образи зіркових учасників доповнювали традиційні святкові атрибути – жайворонки із тіста до свята 40 святих, весільні калачі, різдвяні пряники-панянки, лепеху на трійцю. Для героїнь зібрали понад 50 кілограмів унікальних прикрас: натуральних коралів, бурштинових та скляних дутих намиста. А на реставрованих столітніх вінках можна було побачити такі елементи як парафінові «пупляшки», паперові квіти та листя, бісер, стрічки, канитель, фігурні блискітки, вовняні нитки та помпони.

Благодійний календар «Щірі» виходить раз на два роки, — зауважила організатор проекту, керуючий директор ТЦ «Домосфера» Наталія Кравець. — Цього разу ми хотіли показати не лише історичні вбрання, а й розповісти про українські традиції та свята. Кожен, хто замовляє календар, робить свій внесок у допомогу музею та підтримує українську культуру.

posts-to-db-Фото 4

Співачка Джамала приміряла традиційне весільне вбрання заможної нареченої з Полтавщини (Черкаська обл.) початку ХХ століття.

posts-to-db-Фото 5

Ната Жижченко (ONUKA) приміряла роль старшої подружки з Покуття кінця XIX ст.

posts-to-db-Фото 6

Олександра Зарицька (KAZKA) у традиційному весільному вбранні з Черкаської області (с. Легедзине) початку ХХ століття

posts-to-db-Фото 7

Образ Ніни Матвієнко присвячений народним традиціям на Святого Миколая, Полтавська область початку ХХ ст.

posts-to-db-Фото 8

Учасниці гурту Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталія Галаневич у костюмах із Центральної України, свято 40 святих

posts-to-db-Фото 9

Телеведучі Руслан Сенічкін та Людмила Барбір у костюмах із Сумської області, свято Трійці

posts-to-db-Фото 10

Марина Кухар у святковому костюмі на Великдень з Івано-Франківської області

posts-to-db-Фото 11

Прима-балерина Катерина Кухар у наряді зі Львівської області, Опілля кінця XIX – початку ХХ ст.

Також читайте