Закрити
UA
писанка ЮНЕСКО
Культура

Українська писанка визнана культурним надбанням людства

На 19-ій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини українська писанка була визнана культурним надбанням людства.

Поділись:

На 19-ій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини українська писанка була визнана культурним надбанням людства. 

писанка ЮНЕСКО

Українська писанка була включена до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Українська писанка визнана культурним надбанням людства. Перший міжнародний елемент від України спільно з Естонією “Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” був включений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Це відбулося на 19-ій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини.

Робота над номінацією розпочалася ще 2017 році. Її основу складають три елементи. Два з них включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Це “Українська писанка: традиція і мистецтво”, що об’єднує спільноти з усіх областей України, та “Традиція гуцульської писанки”. Елемент “Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць” включений до Національного списку елементів нематеріальної культурної спадщини Естонії.

“Визнання української писанки, як культурного надбання людства, демонструє усьому світу, що українська культура є невід’ємною частиною світової культури, яка базується на повазі до творчого розмаїття, та повазі до культури і традицій народу”, – зазначають у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.

Наразі Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства налічує 611 елементів з 5 регіонів і 140 держав-учасниць Конвенції. Від України до цього списку включено “Петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості” в 2013 році, “Традицію Косівської мальованої кераміки” в 2019 році та “Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього” в 2021-му.

Фото: Tim Mossholder / Unsplash

Слідкуйте за новинами в

 

Також читайте