Що спільного у корупції та ящірки? Що сниться корупціонеру? Як працює спецназ НАБУ? Як виглядає статуетка вартістю понад 30 000 євро?
Отримати відповіді на ці та інші питання можна буде у «Парку корупції», що відкривається 1 червня у Києві. Проект реалізовує антикорупційна ініціатива ЄС в Україні. Ми знайшли аж десять причин, чому варто відвідати «Парк корупції» у Ботанічному саду імені Гришка.
Причина №1: Подивитися на 9 надувних куполів загальною площею понад 700 квадратних метрів
Побачити 100-метровий золотий батон, срібну “Кімнату корупціонера”, побувати у куполі “Боротьба” заввишки з триповерховий будинок, який розповідає про те, як борються з корупцією в Україні та світі, погуляти у напівпрозорій сфері “Країна, яку ми намічали”.
Читайте також: ЖУРНАЛ INTERVIEW ЗАКРИВАЄТЬСЯ: Згадуємо КРАЩІ ОБЛАЖКИ
Зверху “Парк корупції” нагадує ящірку, яка у разі втрати хвоста відрощує новий – аналогія більш ніж прозора. А поблизу купола схожі великі мильні бульбашки – символи порожніх обіцянок, які завжди супроводжують корупцію.
Причина №2: Дізнатися про історію корупції
Корупція – одне з найдавніших явищ землі. У “Парку корупції” ви зможете дізнатися, як із нею боролися у стародавньому Шумері, як карали корупціонерів у Вавилоні та Єгипті, як корупція знищила Османську імперію та збанкрутувала сотні тисяч людей під час будівництва Панамського каналу. Ви зможете побачити справжні монети Римської імперії та зімбабвійські трильйони – символи однієї з найбільших інфляцій в історії людства.
Причина №3: Опинитися у віртуальній кімнаті та провести обшук
Окремий купол присвячено роботі детективів НАБУ. Тут ви одягнете шолом віртуальної реальності, візьмете в руки джойстики і опинитеся в кімнаті, де потрібно провести обшук. Вам потрібно буде знайти докази, докази корупції та заарештувати підозрюваного. Віртуальна кімната розроблена українською компанією Lookinar за технічної підтримки VR HUB.
Причина №4: Побачити вилучені спеціальними антикорупційними органами артефакти
Автомобіль, що існує в єдиному екземплярі, танковий двигун, статуетка пташки вартістю понад 30 000 євро – у залі “Боротьба” ви дізнаєтесь, як предмети розкоші, які ще вчора належали корупціонерам, можуть почати працювати на державу.
Причина № 5: Побувати в інтерактивних куполах “Кімната корупціонера” та “Страшний сон корупціонера”
Всі предмети в них інтерактивні, і кожен розповідає свою історію: від рушниці, що стріляє, і палаючого каміна до картини Айвазовського книги «чорної бухгалтерії», інформація в якій проявляється, якщо прикласти до неї руку.
Читайте також:«ДОНБАС» СЕРГІЯ ЛОЗНИЦЬ ОТРИМАВ ПРЕМІЮ НА КАНСЬКОМУ КИНОФЕСТИВАЛІ
Причина №6: Дізнатися, як працюють антикорупційні органи
У залі “Секретна сила” ви побачите повне обмундирування спецназу НАБУ: від 16-кілограмового бронежилету до 40-кілограмового щита, а також спеціальні засоби, які використовують, щоб слідкувати за корупціонерами. Також ви зможете пройти тест і дізнатися, чи підходить ви для роботи в НАБУ, і спробувати керувати високошвидкісною поворотною камерою Hikvision, яка витримує температуру від -40 до +65 градусів, вміє розпізнавати об’єкти і може зняти їх з відстані до 200 м.
Причина №7: Побувати в секретній лабораторії та на базі спецназу
Завдяки VR-зйомці ви зможете побувати там, куди звичайній людині вхід суворо заборонено. Надягнувши VR-окуляри, ви перенесетеся до лабораторії, де фахівці НАБУ можуть дістати будь-яку інформацію з телефону, навіть якщо її видалили, а сам телефон розбили. Побачте, як працюють детективи та тренується спецназ.
Причина №8: Дізнатися про найяскравіші приклади боротьби з корупцією у світі
Румунія, Сінгапур, Польща, Грузія, Гонконг – у нас є в кого вчитися! Тут же, у куполі “Боротьба”, можна буде побачити значки головних антикорупційних органів світу. Центральне місце у цій залі відведено Україні та тому, як і хто бореться з топ-корупцією у нас. Ви дізнаєтесь, що таке НАБУ, САП та АРМА, чому так важливе створення Антикорупційного суду і що можете зробити Ви для боротьби з корупцією.
Причина №9: Перемогти корупціонера
У центрі “Парку” встановлено пам’ятник корупціонеру. Шестиметрова пневмоконструкція височить над куполами, але тільки до того часу, поки 8 людей не об’єднаються, щоб “повалити” пам’ятник. Щойно вони разом візьмуться за розкидані парком кнопки, корупціонер “паде”.
Причина №10: Уявити Україну без корупції
У куполі “Країна, яку ми намічали” ви зможете не лише побачити 40-метровий малюнок відомої художниці Олександри Жумайлової про те, якою може бути Україна, а й записати своє бачення нової країни. Записи гостей “Парку” будуть оновлюватися щотижня, тому приходьте сюди знову – щоб почути, як звучить ваша мрія.
Більше дізнатися про “Парку корупції” та стежити за новинами можна, передплативши сторінку цього проекту.