Закрити
UA
Мода

5 способів залишатися продуктивною, якщо ви фрілансер

Поділись:

Робота вдома – це благословення та прокляття одночасно. 

posts-to-db-Фото 1

@elle_menope

Офіс налаштовує на роботу, хочете ви цього чи ні, а ось вдома ви автоматично переключаєтеся на режим «відпочинок». І це цілком закономірно. Як бути, якщо ви вирішили піти на фріланс, але боїтеся втратити колишню продуктивність? У нас є для вас парочка порад. 

Ранковий ритуал

Збережіть той же ранковий ритуал, до якого звикли: вставайте в той же час вранці (згодні, прокидатися о 7:00 – безглуздо, але о дев’ятій – цілком нормально), робіть зарядку, йдіть у душ, пийте каву з хрумким тостом. А ще не забудьте нормально одягтися, тому що піжама точно не налаштує вас на лад. Таким чином ви обдурите свій мозок, і він швидше увімкнеться. 

posts-to-db-Фото 2

@hangtw

Атмосфера офісу

Не думайте, що фріланс прирівнюється до теплого ліжка, ноутбука на колінах, невичерпного трав’яного чаю та булочок. Відразу налаштуйтеся на те, що це робота, а не розвага, інакше нічого не вдасться. Щоб швидше звикнути до нової ролі, імітуйте. Виділіть у квартирі куточок, який стане вашим домашнім офісом. Все, що вам потрібно – це стіл, стілець, ноутбук і блокнот для записів – нічого зайвого та відволікаючого.

Читайте також: 5 ПИТАНЬ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ПРАВИЛЬНО РОЗСТАВИТИ ПРІОРІТЕТИ У СПИСКУ СПРАВ

Чіткий розклад

Тепер слово “дисципліна” – не порожній звук. Складіть розклад, який включатиме робочі завдання, перекус, обід і ментальний відпочинок. І постарайтеся його дотримуватись. Спокуса відкрити ноутбук і застрягти в Instagram або Facebook на пару годин привабливий., тому чіткий план на день і to-do лист не дадуть вам розслабитися. 

posts-to-db-Фото 3

@juciachong

Вміння об’єднувати

Вам потрібно виховати у собі мультитаскера. Якою б ідеальною не була імітація офісу в умовах вашої квартири, звернення до фрілансера має свої нюанси. Незабаром ви навчитеся фарширувати каннеллоні шпинатом однією рукою, а другою – відповідати на листи клієнтів. Але до цього рівня майстерності вам потрібно ще зрости. Починайте з дрібниць, наприклад, вносите правки у свою роботу, попиваючи латте у найближчій кав’ярні, або постіть у соцмережі під час прогулянки парком. 

Читайте також: 5 КОРИСНИХ ДОДАТКІВ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСами

технологічне оснащення

Як тільки у вас з’являться вільні гроші, інвестуйте їх у гаджети, які максимально спростять вашу роботу. Наприклад, новий смартфон, орієнтований на ваші професійні потреби, планшет, портативний Wi-Fi роутер і т.д. Сюди ми додамо і платні програми (для контролю бюджету, тайм-менеджменту і т.д.).  

І нехай на початку шляху вам доведеться нелегко, але з часом ви звикнете правильно розподіляти час, не зривати дедлайнів та насолоджуватися вільною.