Ви обіцяєте собі ходити до тренажерного залу тричі на тиждень чи закінчити проект? Що робити, щоб не підвести себе та інших? Відповідь дають вчені.
Ми знаємо, що ранок — це не ваш улюблений час доби, але недавнє дослідження в Health Psychology говорить про те, що найкраще формувати звички саме в ранковий час, коли рівень кортизолу підвищений. Ось чому вам варто відвідувати тренажерну залу до роботи, а не після. Не в змозі встати з ліжка? Можливо, вам допоможе програма Пробудження йоги. Його творець Хоакін Браун обіцяє, що тепер ранок буде не таким болючим. Замість неприємних звуків будильника ви прокидаєтеся під спокійну мелодію та виконуєте легкі йога-вправи.
В рамках дослідження вчені з Dominican University in California виявили, що 35% респондентів підкріплюють свої цілі упорядкуванням списків, бесідами з друзями та контролем прогресу. Є лише одна проблема — не всі люди захоплені вашим процесом перетворення, тому навряд чи вам вдасться від них підтримки. Знайдіть групу підтримки, з якими у вас будуть спільні інтереси, та обмінюйтеся своїми успіхами. Мало того, що ви будете мотивовані робити ще більше і не зупинятися, так ще й наприкінці експерименту набудете нових друзів.
Є простий трюк, який допоможе вам вимагати всього, чого ви хочете – ставте тимчасові рамки. Наприклад, ви збираєтеся закінчити перший розділ своєї книги в найближчі терміни, але це поняття занадто розмите. Дайте собі рівно 30 днів, щоб дописати. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Psychological Science, звичка ставити дедлайн дуже корисна – вона допомагає встановити зв’язок між вами в майбутньому і вами зараз. Ви будете бачити чіткий вектор розвитку та прагнути до нього.
Читайте також: 3 МОТИВАЦІЙНІ КНИГИ, ЩО КОШТУЄ ПРОЧІСТЬ
Що йде пліч-о-пліч з небажанням щось робити? Негативні думки. Найкращий спосіб налаштуватися на виконання поставлених цілей – це говорити собі, що ви великий молодець і все робите правильно. Дослідники з Medicine & Science дійшли висновку, що велосипедисти, які повторювали про себе фрази на кшталт «Я зможу зробити це», крутили педалі довше, ніж ті, хто не налаштовував себе на добрий результат. До речі, мотивовані учасники зізналися, що не відчували втоми, хоч робили більше. Позитивна мантра у вашій голові допоможе долати будь-які труднощі, головне це вірити в неї.
Припустимо, що ви хочете розпочати свій бізнес. Якщо ви починаєте з нуля, завдання виглядає непосильним. Тому вам потрібно рухатися до своєї мети маленькими кроками: скласти бізнес-план, придумати філософію, попрацювати над назвою та логотипом, оцінити переваги та недоліки конкурентів тощо. Згідно з American Psychological Association, люди, які розбивають велику мету на невеликі завдання, з ймовірністю до 90% зможуть досягти задуманого. Коли ви відчуваєте, що кількість справ незрівнянно велика, починайте вирішувати їх по одному і діліть на частини.
Звучить банально, але це правда. Люди, які думають, що зможуть підкорити світ, рано чи пізно це зроблять. У статті, опублікованій у Journal of Personality and Social Psychology, представлені результати цікавого експерименту. Вчені стежили за життям 153 студентів протягом п’яти тижнів та виявили, що ті, хто вірить у свою силу волі мають кращі оцінки, рідко відкладають справи на потім, не діють імпульсивно та переважно харчуються здоровою їжею.
Джерело фото: pexels.com