Досить купувати зайві речі!
Думаю, у більшості дівчат була така ситуація: ви відкриваєте шафу, дивіться на величезну кількість речей, але вдягнути, як і раніше, нічого. Це викликає у всіх жінок непереборне відчуття, що потрібно терміново сходити на шопінг. Але перш ніж ви витратите півзарплати, задайте собі 7 нижченаведених питань.
Читайте також: Потрібно знати: головні тренди зими 2019
Наведу наочний приклад: я залежна від смугастих речей і якщо бачу щось із цим принтом, неважливо шкарпетки це, сумка або водолазка, я одразу побіжу на касу з криками своєму бойфренду: «Знайшла, знайшла! Ти не повіриш, що я знайшла! Моє щеняче захоплення він не розділить, а лише подивиться з-під чола і поставить дуже резонне запитання: «Навіщо тобі це?» І буде правий. Улюблена вами кофточка може відрізнятися за кольором або мати інший принт, але якщо вона не привнесе до вашого гардероба нічого істотно нового, то навіщо її купувати?
Домашнє завдання: Зупиніть себе від бездумних покупок, візуалізуйте перед собою шафу і подумайте, чи є у вас щось схоже, навіть якщо в іншому забарвленні. Якщо так, то зі спокійною совістю йдіть до виходу. Посудіть самі, чи не краще буде витратити ці гроші на щось потрібніше зараз?
Скільки речей у вашому гардеробі, які чудово виглядають, але ви досі не знаєте з чим їх комбінувати, щоб виглядати бездоганно? Я ось згадала про пару-трійку таких. Уникайте речей, які не зможете міксувати з гардеробом. Ця порада мені нещодавно розповіла подруга, яка, повірте, розуміється на стилі. Ех, Марино, де ж ти була, коли я купувала ту безглузду блузу.
Домашнє завдання: коли ви відчуваєте непереборне почуття купити річ і розумієте, що це кохання з першого погляду, то зупиніться і подумайте, з якими речами з вашого гардеробу вона чудово виглядала б. Якщо нічого на думку не приходить або ви сумніваєтеся, що річ підійде хоча б під один образ, сміливо вішайте її назад. Не потрібно витрачати гроші на кофтинку, яка лежатиме в шафі без жодного застосування.
Читайте також: Фільми та серіали для вдалого шопінгу
Скільки разів ви купували туфлі з відмовкою «нехай розносяться» або «потрібно, щоб нога звикла». Впізнали себе? А чи купували ви сукню або джинси, які трохи жали, з відмовкою «так схудну», «це я щойно поїла, то це мій розмір». Щоб припинити купувати незручні туфлі та сукні, задайте собі питання: чи реально зручна ця річ і наскільки часто ви зможете її носити? І будьте нарешті чесні з собою – якщо річ не підходить за розміром, взуття тисне, а спідниця коротка, то не беріть її!
Домашнє завдання: коли ви приміряєте сукню, то пройдіться в ній, присядьте, нахилиться, щоб оцінити всі критерії. Якщо воно об’єктивно мало або довжина буде показувати всім, хто проходить повз вашу нижню білизну, то річ безумовно не підходить. Також вчиніть із взуттям. Походьте по магазину хвилин 5-10, спробуйте трохи пробігти (у реальному житті навіть на підборах іноді доводиться бігати). Якщо відчуваєте найменший дискомфорт, то ставте їх назад на полицю без жалю.
Читайте також: 10 пуховиків для зими “на стилі”
Найкраще, що я усвідомила щодо шопінгу – не купувати ту чи іншу річ, якщо тобі не на 100% подобається, як вона на тобі сидить. Це може бути мега-трендовий фасон сукні, але якщо ваша фігура не виграшно в ньому виглядає, то не варто його купувати. Не потрібно гнатися за модою, перш за все дивіться, наскільки ця річ підходить вам. Я, наприклад, ніколи не куплю джинси-бойфренди, тому що вони акцентуватимуть увагу на моїх поки що неідеальних стегнах.
Домашнє завдання: знову ж таки, будь чесні самі з собою. Якщо ваш животик або стегна все ще не ідеальні (ключове слово – все ще!), то відкладіть покупку речі до тих пір, коли ваше тіло буде готове до цього.
Логічно, що немає сенсу купувати вечірню сукню (якою б красивою вона не була), якщо ваші вихідні проходять у барі з келихом вина або в компанії друзів із чим міцнішим. Ви все ще продовжуєте купувати крислаті капелюхи, так і не уявляючи, куди ви в них підете? Рука тягнеться щоразу до сукні у білизняному стилі, хоч ви й розумієте, що приводу «вигуляти» його не представиться? Якщо не хочете, щоб у вас була повна шафа не застосовних для вашого способу життя речей, то терміново припиніть їх купувати!
Домашнє завдання: навіть якщо вам хочеться плакати від краси побаченої вечірньої сукні, то подумайте раціонально: чи є у вашому житті привід його одягнути або воно так і буде припадати пилом у шафі? Не купуйте на емоціях, подумайте розважливо.
Читайте також: 5 кроків до створення ідеального гардеробу
Так, безперечно, топ з пір’ям дуже гарний, але чи зможете ви регулярно користуватися послугами хімчистки? Або він так і буде одягнений лише двічі на рік, коли ви зможете виділити фінанси на не дуже дешеві послуги хімчистки.
Домашні завдання: завжди перевіряйте етикетки! Шовковий матеріал, шерсть або пір’я потребують ретельного догляду, а в домашніх умовах стежити за чистотою таких речей не завжди можливо. Тому зважте всі «за і проти» і подумайте: чи готові ви витрачати кілька разів на місяць кошти, щоб віддавати такі речі у хімчистку?
Навіть якщо ви потрапили на найнеймовірніші у своєму житті знижки і побачили кофтинку, яка раніше стояла 500 у.о., а зараз лише 50, то задайте собі питання: чи ця річ коштує навіть таких грошей? Якщо плаття посереднє, то не робіть необдуману імпульсивну покупку. Ми не говоримо про те, якщо річ дійсно давно була у ваших мріях, але зупиняв лише цінник. Тоді покупка є обов’язковою!
Домашнє завдання: перш ніж ви згрібет всі речі зі стенду з вивіскою SALE, задумайтеся про те, наскільки вони вам потрібні і чи варто купувати їх навіть за наймізерніші гроші. На знижки часто потрапляють речі, які просто ніхто не купує і висять вони не перший сезон.