Закрити
UA
как выучить английский
Мода

8 корисних звичок, які допоможуть вивчити іноземну мову

Поділись:

Про те, які корисні звички варто завести тим, хто вивчає іноземну мову, Marie Claire розповіла менеджер онлайн-маркетплейсу для пошуку репетиторів. Прелюдія Вікторія Жукова.

як вивчити англійську

@_thetallblonde_

Дієвих методик та стратегій з вивчення іноземної мови справді багато. Але їхня ефективність — ще не запорука успіху. Будь-яка техніка вивчення потребує підкріплення, додаткової мотивації та допоміжних інструментів. Щоб опанувати мову, варто виробити низку корисних звичок, які дозволять досягти якіснішого результату.

Поставте реалістичну мету

Перш ніж розпочати навчання, варто поставити собі просте запитання: «Навіщо?». Можливо, ви хочете поїхати вчитися чи отримати роботу за кордоном. Або ж ваша місія — познайомитись із тим симпатичним іспанцем з Tinder, учителем фламенко. А можливо, ви просто готуєте найкращий у світі чізкейк, хочете, щоб про нього дізналися абсолютно все, і тоді вам просто потрібний англомовний блог.

Завдяки постановці чітких цілей, складання плану та розподілу навантаження збільшується ефективність самого процесу навчання. До того ж, планування дає змогу відстежувати власний прогрес та витрачений час.

Використовуйте англійський інтерфейс

Операційні системи, мобільні програми Facebook і Instagram, канали в Telegram, офісні програми – все це має опцію англійського інтерфейсу. Спочатку буде, звісно, ​​важко. Але згодом звикаєш до всього, і словниковий запас поповнюється неабиякою кількістю слів, засвоєних завдяки щоденним діям. Таким чином тренується не лише зорова, а й м’язова пам’ять.

Ви можете використовувати додаткові інструменти. Наприклад, є програми для смартфона і заставка Mac, яка в режимі сну виводить на екран нові слова, які ви мимоволі вчитимете.

Читайте також: ЯК ВИВЧИТИ ІНОЗЕМНУ МОВУ: 5 ПЕРЕВІРНИХ СПОСОБІВ

Записуйте нову лексику у зручному форматі

Важливо вести записи нової лексики у зручному для вас форматі. Це може бути як класика у вигляді ручки з блокнотом, так і онлайн-сервіси як Memrise и Словник.
Не бійтеся експериментувати та користуватися різними інструментами. На роботі ви можете влаштовувати 5-хвилинні повторення, використовуючи онлайн-словники: наприклад, візуальний словник Мерріам-Вебстерський словник. Вдома ж за допомогою ресурсу Cram можна скласти flash-картки для запам’ятовування слів або mindmaps через додатки Freemind, Міндомо, MindMeister). Головне – знайти той метод, який працює для вас.

Застосовуйте нові знання на практиці

Навіть якщо ви вивчаєте мову самостійно в домашніх умовах, завжди можна знайти співрозмовника для закріплення. У цьому допоможуть, наприклад, послуги. Busuu и livemocha. Суть у тому, що ви допомагаєте співрозмовнику вивчити свою мову, а вона вам — свою. Якщо ж ви поки що не готові до вербального спілкування, то є можливість вести листування в чаті. Для цього скористайтесь ресурсом Ланг-8.

Альтернативою навчальним ресурсам можуть стати зарубіжні форуми та спільноти у соцмережах. Можна також провести цікавий експеримент: переведіть Instagram-профіль англійською. Коментуйте улюблених блогерів, відповідайте іншим коментаторам. Можливо, з кимось зав’яжеться small talk, а там уже й онлайн-дружба не за горами.

Слухайте пісні, вникаючи в сенс

Музика завжди супроводжує нас: вдома, на прогулянці, на пробіжці, в транспорті. Складіть плейлист улюблених пісень і постарайтеся зрозуміти, про що співається. Якщо не все зрозуміло, скористайтеся пошуком слів пісні через браузер. Така звичка допоможе запам’ятовувати правильне використання розмовних виразів, і ви будете звучати органічніше в діалозі з носієм мови.

Читайте також: 6 ЛАЙФХАКІВ, ЯК ЛЕГКО ВИВЧИТИ ІНОЗЕМНУ МОВУ

Читайте популярні ресурси іноземною мовою

Переглядайте сайти відомих англомовних видань, підпишіться на їх профілі у Facebook. Навіть якщо ви обмежитеся регулярним переглядом заголовків, їх також можна буде почерпнути чимало корисних конструкцій і оборотів.

Читайте Нью-Йорк Таймс, американський Marie Claire та інші медіа. Статті, які зацікавлять вас найбільше, зберігайте у Pocket. Щоб відчути мову та склад, зверніть увагу на популярні блоги. Цікавитесь модою? Почніть читати блог Сюзанни Лау Style Bubble. Хочете більше дізнатися на тему lifestyle і travel? Збережіть собі блог Кьяри Ферраньї Блондинка салат.

Слухайте живу мову в підкастах та відео

Для вивчення англійської добре підійдуть подкасти та відеоролики від TED та TEDx. Вони одночасно і живе мовлення, і можливість послухати мотиваційний виступ спікера, і демонстрація, як поводитися перед великою аудиторією. При цьому деякі учасники не є носіями мови, говорять з акцентом і іноді припускаються граматичних помилок. Але те, як вони впевнено почуваються, спілкуючись іноземною мовою, заслуговує на окрему увагу.

Відвідуйте заходи мовою, яку вивчаєте

Зараз є безліч способів попрактикуватися в іноземній мові: презентації, stand-up шоу, розмовні та дискусійні клуби, вечірки та кінопокази. Наприклад, British Council разом із мережею кінотеатрів «Планета Кіно» показують найкращі театральні вистави Великобританії на великому екрані. Поєднуючи приємне з корисним, ви допоможете інформації з короткочасної пам’яті переходити у довготривалу.

Пам’ятайте, що середній час формування звички – 21 день. Не ставте собі за мету освоїти все й одразу. Коли одна звичка доводиться до автоматизму, беріться за нове тренування. З маленьких кроків складаються великі результати, ось побачите.