Кожна дівчина всередині відчуває себе модницею. Однак, якщо говорити про відомих представниць даної індустрії, зазвичай ми згадуємо молодих моделей, дизайнерів чи інфлюенсерів.
Та хіба мода обмежується віком? Звісно, ні. Останні декілька років відкрили нам чудових жінок, яким трохи більше за 18, і чиєю жвавістю, розумом, елегантністю та образами ми все частіше захоплюємось.
Однією з найяскравіших, у прямому сенсі цього слова, постатей є Айріс Апфель. Сьогодні ми дізнаємось більше про 98-річну прихильницю моди.
Слава та популярність прийшли до жінки доволі пізно, у 83 роки, коли Інститут костюму вирішив присвятити їй, а саме її колекції, окрему виставку під назвою “Rara Avis: The Irreverent Iris Apfel”.
Очевидно, виникає питання, чим вона займалась до цієї значної події.
Народилась майбутня ікона стилю 29 серпня 1921 року в Нью-Йорку. Тато — постачальник скла та дзеркал, мама — власниця бутіку. Ось де зародилась любов до окулярів та моди, яка проходить через усе подальше життя Айріс.
Вона відвідувала художню школу та вивчала історію мистецтв у Нью-Йоркському університеті.
Кар’єру розпочинала з роботи у журналі «Women’s Wear Daily», співпрацювала з дизайнером інтер’єрів Елеонорою Джонсон. Крім цього спробувала себе у ролі особистого помічника ілюстратора Роберта Гудмана.
А потім зустріч, яка змінила як особисте, так і професійне життя.
Читайте також: ЯРКИЕ ЦИТАТЫ АЙРИС АПФЕЛЬ О МОДЕ И СТИЛЕ
У 1948 році Айріс вийшла заміж за Карла Апфеля. І разом вони відкрили власну текстильну компанію «Old World Weavers». Відтепер не найманець, а підприємець – дочка своїх батьків.
Які послуги надавало подружжя Апфелів і хто були їхні клієнти?
Вони займались реставруванням старовинних тканин для музеїв, а подекуди великих приватних замовників. Пошуки натхнення та унікальних тканин приводили пару в різні куточки світу: від Північної Африки до Європи та Близького Сходу. Саме у таких подорожах й формувалась скарбниця Айріс.
У період з 1950 по 1992 роки компанія брала участь у реставраційних роботах Білого дому, котрі відбувались під час правління дев’яти президентів: від Трумена до Рейгана та Клінтона.
І хоча у 1992 році жінка продала своє дітище, вона не змогла покинути його остаточно і залишилась у якості консультанта.
Стиль місіс Апфель вражає усіх. Ми бачимо яскраві поєднання принтів й епох. Та сама жінка запевняє, що не зважає на правила, тренди, заборони та особливо думку інших.
Я одягаюсь для себе і сподіваюсь, що це сподобається оточуючим. Однак, якщо їм не до вподоби – то вже не мої проблеми.
Існувало лише дві людини, чию думку Айріс цінувала: її чоловік та бабуся. На питання, чи часто щось не подобалось Карлу, вона відповідає:
Ні, дуже рідко. Та я б не носила те, що йому не до вподоби. На щастя, наші смаки співпадали. Він також любив одяг і вмів добре його носити. Карл не боявся відрізнятись. Ми не були бунтарями, ми просто індивідуальні.
До речі, в одному з інтерв’ю Айріс поділилась думкою щодо стилю перших леді, з якими їй довелось співпрацювати. Загалом жінка дуже люб’язно відгукується про кожну: «Джекі Кеннеді була добре одягнена, а місіс Буш завжди виглядає доречно». Та є важливе АЛЕ: «Усі вони мають стилістів і це доволі сумно. Думаю, що люди повинні висловлювати себе самі. До того ж, це було б цікавіше і для них самих, і для усіх».
Читайте також: ИКОНА СТИЛЯ: КТО ТАКАЯ ГРИС ГАНЕМ?
Популярність прийшла до жінки після 80-ти років, однак це не завадило її приголомшливій діяльності.
Почнемо з того, що у 2012 році Апфель стала запрошеним професором кафедри текстилю та одягу в Техаському університеті в Остіні. Щороку студенти мають можливість взяти участь у програмі UT. У рамках програми Айріс разом з працівниками кафедри відкриває двері в індустрію моди, знайомить з успішними історіями та життям по той бік. Студенти завжди повертаються натхненими:
Це безперечно найкращий досвід у моєму житті. Кожна подія допомогла мені з’ясувати, що я хочу і чого не хочу робити у своїй кар’єрі. Адже багато наших спікерів казали, що ми повинні знати, за що стоїмо, і робити те, що любимо!
Не тільки вона, а й для неї. У 2014 році відбувалась прем’єра документально фільму Альберта Мейслеса «Iris».
2016 рік був багатий на нагороди: у червні Апфель отримала спеціальну нагороду “Жінки разом”, а вже у листопаді – була нагороджена премією «Піонерський день жіночого підприємництва» за роботу в галузі моди в Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку.
2018 рік приніс публікацію книги «Iris Apfel: Accidental Icon», й створення нової ляльки Барбі в образі нашої героїні.
Та й це ще не все! Після багатьох рекламних компаній та зйомок, у яких брала участь Айріс, жінка все-таки вирішила у свої 97 років підписати модельний контракт з агентством IMG.
Так, очевидно, що розум, мода та слава зовсім не залежать від віку.
Фото: @iris.apfel
Автор: Ліза Єрмоленко