UA
RU

Аксесуар сезону: унікальний годинник з двома дисками замість стрілок українського бренду ZAVOD

Редагувати переклад

Годинник REAL TIME, на створення якого дизайнерів концепт-стора ZAVOD надихнули інструменти з лабораторії вченого та кабіни пілота, потрапив на Kyiv Design Week. Захід цього року проходить в Цюріху за підтримки ReACT4UA і TIPSTER, що дасть змогу українським дизайнерам розповісти про свої проєкти на європейську аудиторію. 

Аксесуар сезону: унікальний годинник з двома дисками замість стрілок українського бренду ZAVOD-Фото 1

  • REAL TIME — годинник, створений командою ZAVOD. Головний дизайнер — Олексій Іскос (Aleksej Iskos), данський дизайнер українського походження. Він створює меблі, освітлювальні прилади та інші дизайнерські продукти для фабрик Muuto, Hay, Fritz Hansen, Normann Copenhagen та інших, поєднуючи данський мінімалізм з поетичною душею своєї батьківщини, щоб поширювати сучасні вібрації по всьому світу.
  • Спеціальна колекція воєнного часу. На задню кришку годинника Ужоцький Перевал бренд наніс слова WAR TIME замість REAL TIME. Щоб вказати та запам’ятати час, коли працювали над проектом і коли зробили цей годинник. Гроші, зібрані за допомогою цієї спеціальної версії годинника, підуть на благодійну допомогу мирним жителям, які постраждали під час війни в Україні.
  • Iдея годинника REAL TIME як ніколи актуальна — не забувайте цінувати та дорожити кожною хвилиною свого життя, тому що ви ніколи не знаєте, коли ваш світ може повністю змінитися.

Стримані та витончені, але водночас поетичні та виразні, годинники REAL TIME є даниною поваги до аналогового світу в цифровий час.

Годинник — це, перш за все, інструмент для вимірювання часу, тож команда митцiв черпала натхнення з традиційних інструментів, які можна знайти у лабораторії вченого чи кабіні пілота.

REAL TIME немає годинникової або хвилинної стрілки. Натомість обертаються два диски, як планети навколо Сонця. Автори проекту вважають, що це дає краще відчуття часу, коли хвилини крутяться, а години зникають за вікном.

“ZAVOD планував запуск проекту REAL TIME на весну 2022 року. Війна жорстоко втрутилася у всі плани. Змінилися долі та життя, змінилася країна. Мирна реальність в одну мить перетворилася зі спокійно-творчої на страховинно-жахливу. Більшість членів команди залишили свої будинки, відправили за кордон дружин та дітей, дехто пішов служити в українську армію. За кілька тижнів після початку війни ми зібралися онлайн, поговорили разом і вирішили продовжити працювати над REAL TIME. Тому що ми не можемо кидати те, з чим так любим працювати. Тому що життя має продовжуватися, навіть у воєнний час. Бо навіть найстрашніше сьогодення не змусить людей припинити вірити в майбутнє, своє та рідної України”, — згадує команда проекту.

Сьогодні більшість людей на Землі ніколи не зможуть побачити Чумацький Шлях там, де вони живуть, через світлове забруднення — недоречне або надмірне використання штучного світла. Ось чому на годинниках REAL TIME вказанi деякі місця з темним небом по всьому світу, які добре підходять для спостереження за зірками. Ви знайдете їх назви та координати на звороті годинників, а також карту зоряного неба, дату та час щорічного метеорного дощу.
Статьи по теме