Вбрання від Jean Gritsfeldt – сміливі та зухвалі, яскраві та екстравагантні, власне, як і сам автор. Жан погодився з нами підбити підсумки найдивнішого 2020-го року.
Повернення до витоків і собі. Розуміння, що таке любов до себе, що вона полягає не в байдикування, а саме навпаки: не дивлячись, що за вікном все руйнується, знаходиш у собі сили і діяти.
Не буду оригінальним. Це вірус і, власне, циклічність проблем людства. Нещодавно я читав нарис 41 року, де йшов діалог між двома персонажами, вони також говорили про… вірус. Хочеться вірити, що нам усім вистачить усвідомленості усвідомлювати те, що відбувається, не піддаватися «насильству» з боку медіа.
Я завжди був противником ось цих ось усіх почесних нагород один одного (посміхається). Для мене людина 2020-го року – це кожен із нас, хто бореться за життя та допомагає іншим. Я говорю не тільки про медиків, а й близьких людей. Тих, хто готовий прийти на допомогу за першим дзвінком.
Мені здається, книги потроху залишаються у минулому. Їх приємно тримати в руках і трохи ностальгувати. Але сучасні люди взагалі читають книжки. Тому що сьогодні всім нам ось цей світ фантазій та ілюзій, підвищення рівня ендорфінів у крові дарує мобільний пристрій, а не книга. Єдина книга, яку я навіть не прочитав, а прослухав під час карантину – це була «Божественна комедія» Данте Аліг’єрі. Її начитав, а головне розшифрував – відомий філософ та богослов Олександр Філоненко. Ця книга дуже перегукується із сьогоденням. Тому що існує думка, що ми заходимо в нове Середньовіччя, і що все, що відбувається навколо, дуже близьке за духом з XIV століттям. І якраз у «Божественній комедії» можна знайти відлуння цього всього.
Не закликаю перечитувати Данте, бо все одно нічого не зрозумієте (посміхається). Але рекомендую прослухати Філоненка. Наприклад, він порушує гостру проблему сучасної людини – втрату концентрації у зв’язку з тим, що світ пришвидшується. Тому що є рацзерно у фразі: “Концентрація – це твоє вміння ставити питання Богу”. Наприклад, в Америці нещодавно вийшов бестселер від хлопця-автомеханіка, який стверджує, що зміг знайти 100% рівень концентрації, займаючись ремонтом мотоциклів. Наразі він відкрив філію, куди з’їжджаються люди, щоб покопатися в гайках-шурупах та підвищити свій рівень концентрації.
Читайте також: #BOOKSHELFY: ГАННИ ЗАВАЛЬСЬКОЇ, СПІВАЧКИ І ПОЕТЕСИ
Однозначно Chromatica Леді Гага. Під враженням від альбому, я зайшов на Apple Music і знайшов її рецензію на власний альбом. Мені здалося, це такий крутий хід! Хтось скаже, що це примітивно і люди розучилися думати, хочуть, щоб їм «розжовували», мені ж було дуже цікаво простежити думку автора. Про те, що спочатку все було замішано на страхах та переживаннях, боротьбі з собою.
“Неортодоксальна”. Не буду багато про нього говорити, тому що про неї вже достатньо сказали критики. У мене цей серіал наклався на мої враження від подорожі землею обіцяною минулого року. Це був мій перший візит до Ізраїлю. Я одержав неймовірні враження, завів нових друзів. Плюс, через локдаун, ми всі опинилися в певній культурній капсулі, і хочемо ми того чи ні, але вивчатимемо свої культурологічні надра. У них приховано багато цікавого та корисного для нас сьогоднішніх. У моєму випадку це було створення колекції, присвяченої Києву. Локацією для показу я вибрав занедбаний автопарк, про який мало хто знає. Але це було дуже чудово! Упевнений, що наступного сезону я також зможу по-доброму всіх здивувати.посміхається).
Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: ДАНА ПАВЛИЧКО, ВИДАВЧИНЯ
Нехай це будуть якісь погані новини та сумні дані статистики про те, що ми втрачаємо нашу планету в гонці за вдосконаленням. Про те, що все має свою ціну, ми вже всі зрозуміли. Навіть зараз, коли я даю інтерв’ю гаджету і не відчуваю аудиторію, віддаю енергію та не відчуваю її натомість… Але 21 грудня світ входить в епоху Водолія. Я думаю, що це водна стихія підмиє всіх нас як немовлят, і ми такі всі свіженькі та рум’яні побіжимо на зустріч Сонцю! (сміється.)
Фото надане прес-службою