Без шароварщини: Як українські бренди міксують національну символіку та моду
11 января 2023, 10:43
Або іншими словами, як оголосити усьому світові, що ти — українець, не проронивши ані пари з вуст.
Вишиванки із примітивними квітковими мотивами, зроблені прихапцем, шаровари без жодного натяку на унікальність та жупани, які носять за будь-якого вдалого та не дуже випадку. Пригадаймо, як хоча б 50 років тому зображувала етнічність українців радянська пропаганда. Люди другого сорту, вічні п’янчужки, моральні виродки, які тільки й чекали можливості піти на вечорниці та влаштувати справжній Содом і Гоморру. Режиму з імперськими нахилами було вигідно щоразу принижувати гідність вільних, нескорених та неймовірно незалежних українців, зображуючи їх щонайменше блазнями та ідіотами.
Проте, українська історія та культурна ідентичність існує більш ніж тисячу років. Якби не намагалися вороги стерти будь-яке реальне уявлення про нашу державність. Українська культура — своєрідна, особлива, самобутня. І, звичайно, модна.
Пропонуємо поринути не в урок з історії культурної спадщини України, а в містичний світ національної моди, сповнений алюрами на відомі мотиви та несподіваними знахідками.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
Etnodim
Здивувати когось вишиванкою навряд чи можливо, проте український бренд Etnodim робить це кожного разу, створюючи нову колекцію. Мова йде не про шароварні екземпляри, а про майже витвори мистецтва. Бренд використовує традиційні матеріали для пошиття сорочок, а також переосмислені священні орнаменти, які були в шані в наших пращурів.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
RITO
Один із найповажніших українських брендів RITO відомий своїм неймовірно комфортним та якісним трикотажем. Не змінюючи собі, цього разу RITO в колаборації з 91LAB створив колекцію за мотивами робіт славетної української художниці Марії Примаченко. Контрастна вишивка та фрагменти «народного примітиву» на пальтах, худі, кардиган — зустріч минулого та майбутнього ще ніколи не виглядала так сучасно та стильно.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
Kohana.unlimited
Якщо ви шукали елегантну, сексуальну, проте зручну та затишну сукню, то вам неодмінно потрібно ознайомитися із колекцією українського бренду Kohana.unlimited. Оголені плечі та пишні рукави, на яких розквітають маки, каштани та інші традиційно українські рослини. Не складно уявити таку сукню й на нареченій, проте особливість суконь-сорочок в абсолютній універсальності.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
Litkovska
По-справжньому легендарний український модний бренд цьогоріч створив колекцію із промовистою назвою «Веснянка», та представив її на Тижні моди у Парижі. Надія на світле майбутнє та його неминуча зустріч. Litkovska переосмислює традиційні українські костюми, та поєднує їх із характерними силуетами бренду. Кроше, бахрома, важкі та промовисті тканини — модна весна й справді прийде.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
Kir Khartley
Український бренд Kir Khartley має дуже особливий та впізнаваний стиль. Проте, дизайнеру Кирилу Харитонцеву вдалося поєднати урбаністичний, розкутий та сексуальний стиль своїх творінь із традиційною українською символікою. Чорний, білий та червоний кольори, а також ручна вишивка, яка говорить про, що мріє кожний українець.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
STARCHAK
Апсайклінг-піджаки із неймовірно довжелезною бахромою стали візитівкою українського молодого бренду STARCHAK. Про витвір дизайнерки Марії Старчак мріє кожна fashion-інфлюенсерка, а ті, що вже мають модний скарб, щоразу потрапляють в об’єктиви усіх стрітстайл-фотографів. Цього разу дизайнерка представила піджак, доповнений бахромою в кольорах українського прапора — новий погляд на патріотизм.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
YADVIGA NETYKSHA
Молодий бренд чоловічого одягу YADVIGA NETYKSHA завжди робив ставку на романтичні та мрійливі форми, силуети та мотиви. «Червоне — то любов» — нова колекція бренду, сповнена елементами традиційного українського одягу, національними кольорами, складною вишивкою, а також несподіваними поєднаннями, як, наприклад, лакована шкіра та гаптування. Одяг можна розглядати годинами, знаходячи все нові й нові цікаві нюанси.
Бути українцем та вдягатися в одяг із національними мотивами — одна із можливостей продемонструвати свою належність до найсильнішої, норовливої та нескореної нації світу. Минули часи шароварщини та висміювання наших символів. Тож спостерігаємо за народженням нової ери, яка зробить Україну відомою в усіх галузях.
Предыдущая статья
Лаура Петтерсен: «Турбота про себе та любов до себе є вирішальними для успішної кар’єри»
Статьи по теме