Закрити
UA
Мода

Бити на сполох: В ООН вважають сучасне потепління найпотужнішим за останні 200 тисячі років

Поділись:

Поки населення не до кінця усвідомлює проблему глобального потепління, експерти в ООН вже б’ють на сполох.

14 лютого представники зі 195 країн світу почали обговорення наукового проекту ООН, в якому знову звірять дані по прогнозам глобального потепління, зміни клімату та способи адаптації. Засідання будуть проводитись до 25 лютого, але наразі вже є декілька невтішних новин.

За словами керівника Всесвітньої метеорологічної організації при ООН Петтера Тааласа, вже на сьогоднішній день відчувається вплив глобального потепління і він являється найпотужнішим з усіх, які траплялися за останні 200 тисяч років. Він стверджує, що головною причиною стало інтенсивне спалювання нафти, вугілля та газу. Головним доказом катастрофічного впливу стало те, що по всім показникам 2021 рік став найтеплішим роком в Європі та Азії за весь час.

Петтері Таалас також зазначив, що зараз в природі відбувається зміна ролей, адже в одних регіонах підвищується вологість що нетипово, в інших – засуха. Почали активно танути льодовики, що ускладнює доступ питної води для деяких регіонів. Згідно з даними ВМО, найбільше від глобального потепління постраждають Африка, Південна Азія та острови Тихого океану, але це й стосується Євразії також.

Читайте також:Рианна внесет масштабный вклад в борьбу с изменением климата

Керівник ВМО пояснив, який зв’язок з таненням льодовиків та доступом до питної води:

Багато річок беруть початок з горних льодовиків. Наприклад, Індія та Китай отримують велику кількість чистої води з льодовиків Гімалай. По мірі зменшення цих льодовиків, що зараз і відбувається, великі річки по всьому світові будуть все менше і менше насичуватись цією водою. Це вже помітно в Азії, Європі, в Альпах, а також в Північній Америці. Це свідчить про те, що виснаження льодовиків зменшить кількість питної води, води для сільського господарства та промислового виробництва.

Петтері Таалас сказав, що своїми діями ми “саджаємо планету на допінг” і до добра це не доведе.

Фото:unsplash.com