Закрити
UA
Чорнобильська катастрофа 26 квітня день пам'яті
Мода

Сьогодні – День пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Поділись:

26 квітня – День пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Це – найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики і найбільша техногенна катастрофа, яку знає людство.

38 років років тому сталася трагедія на Чорнобильській АЕС. У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталися вибухи і виникла пожежа. Внаслідок аварії в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Було забруднено радіонуклідами більш ніж 145 тисяч квадратних кілометрів території. Вчені порівнюють викид з Чорнобильської АЕС з умовними 300 Хіросимами. 

Сьогодні світ ризикує пережити ще одну техногенну катастрофу. Наразі найбільша АЕС в Європі – Запорізька АЕС – досі перебуває під контролем російських окупантів. У річницю Чорнобильської катастрофи Володимир Зеленський закликав світ тиснути на росію:

“Уже 785 днів найбільша у Європі Запорізька атомна станція в заручниках у російських терористів. І це обов’язок усього світу – тиснути на росію так, щоб ЗАЕС була звільнена й повернута під повний контроль України та щоб усі атомні об’єкти в Україні були убезпечені від російських ударів. Лише це гарантуватиме, що світ не зазнає нових радіаційних катастроф – саме того, чим загрожує кожен день перебування російських окупантів на ЗАЕС”.

У 2022 році Чорнобильська атомна станція була в окупації 35 днів. Тоді російські солдати розграбували лабораторії, взяли в полон охорону, знущалися з персоналу. Вони використовували Чорнобильську АЕС для розгортання подальших воєнних дій. 31 березня 2022 року російські окупанти, які отримали відсіч на підступах до Києва, покинули електростанцію. 2 квітня персонал ЧАЕС урочисто підняв прапор України. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Архів ЧАЕС / ДСП “Чорнобильська АЕС”

Читайте також: ЧОРНОБИЛЬ В ЦИФРАХ